archiveMediat serbe

Lajme

Mediat serbe: Nëse Prishtina shkel marrëveshjen e Washingtonit, pesë vende janë gati të tërheqin njohjen

Serbia ka garanci të prerë nga pesë vende se janë të gatshme të tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës, shkruajnë mediat e Beogradit. Nëse Prishtina shkel marrëveshjen sipas së cilës duhet të përmbahet nga aplikimi për pranim në organizatat ndërkombëtare, Beogradi do t’u kërkojë atyre vendeve të aktivizojnë procesin e...
Lajme

Ja çka shkruajnë mediat serbe pas konfirmimit të aktakuzës nga Specialja për Hashim Thaçin

Pas konfirmimit të aktakuzave nga Gjykata Speciale ndaj Hashim Thaçit, në Serbi i janë gëzuar shumë këtij lajmi, shkruan Gazeta Metro. “Kurir”, gazeta më e famshme nacionaliste serbe që është e afërt me Aleksandar Vucic, ka shkruar se “Hashim gjarpri personalisht konfirmoi se jep dorëheqje dhe shkon në Hagë”. “Vesti...
Lajme

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për dorëheqjen e Haradinajt

Lajmi për dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Republikës së Kosovës ka mbuluar edhe të gjitha faqet e mediave serbe. Televizioni publik i Serbisë, ka shkruar se “Rambo” i Kosovës ftohet për të tretën herë nga Haga. Ndërkohë ‘Danas’-i serb ka njoftuar me një titull të shkurt...
Lajme

Mediat serbe: Aeroplani amerikan nuk ka ardhur rastësisht në Kosovë

Komentuesi ushtarako-politik Miroslav Lazanski ka thënë se aeroplani zbulues amerikan “MC-12 Liberty” u ul në aeroportin e Prishtinës dje për të mbikëqyrur rrugët alternative nëpërmjet kufirit të dhëna në veri të Kosovës. “Amerika ka 13 aeroplanë të tillë, është një avion për vëzhgim, zbulim, Mendoj se u prezantua në vitin...
1 2
Page 1 of 2