archiveMark Zuckerberg

Tech

Zuckerberg i dërgon mesazh të riut shqiptar

Me siguri të gjithë e keni parë videon e famshme që duken të gjitha skajet e Shqipërisë, nga Vërmoshi në Konispol. Videoja e krijuar nga i riu shqiptar, Erald Halili nuk ka kaluar pa u parë edhe nga themeluesi i ‘Facebook’, Mark Zuckerberg. Së fundmi, Halili ka ndarë në InstaStory...
Lajme

Zuckerberg nuk ia kthen llogarinë në Facebook, Trumpit

Themeluesi i “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg, ka njoftuar se llogaria e Donald Trump do të pezullohet për pjesën e mbetur të mandatit të tij në detyrë. “Ne besojmë se rreziqet e lejimit të presidentit të vazhdojë të përdorë shërbimin tonë gjatë kësaj periudhe janë thjesht shumë të mëdha”, ka thënë Zuckerbergu....
Lajme

Kryeministri Rama u takua me Zuckerberg

Kryeministri i Shqipërisë është takuar me themeluesin e Facebooku-ut, Mark Zuckerberg, shkruan KultPlus. Vetë kryeministri e ka bërë të ditur lajmin përmes një statusi në llogarinë e tij personale në Facebook, ku potencon se janë takuar gjatë një darke miqësore. ”Me Mark Zuckerberg, krijuesin e FACEBOOK, gjatë një darke miqsh...
Lajme

Merr fund misteri/Flokët ‘tas’ të Zuckerberg paskan domethënie më të thellë se ç’duket

Duket se është sezoni i prerjeve “shqetësuese” të flokëve. Mark Zuckerberg u mbyt nga pyetjet mbrëmë për shumë gjëra, ndërsa dëshmoi para Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA për nisjen e diskutueshme të projektit të kriptocurrency të Facebook, Libra. Ndërsa interneti duartrokiste në mënyrë kolektive Alexandria Ocasio Cortez për pyetjet e...
Lajme

Facebook vjen ndryshimin më të madh që ka bërë ndonjëherë

Kreu i kompanisë Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një seri ndryshimesh në Facebook dhe platformat tjera sociale, përfshirë Instagram dhe Whatsapp. Këto ndryshime janë përgjigje e drejtpërdrejtë ndaj kritikave të shumta për mënyrën se si Facebook mbron të dhënat e përdoruesit. Dhe pikërisht, sipas Zuckerberg, çështja e privatësisë do të...
Lajme

Mark Zuckerberg humbi 15 miliard dollarë në vitin 2018

Themeluesi i Facebook ka humbur pothuajse një të katërtën e vlerës së tij neto pas një viti shumë të keq për gjigantin e mediave sociale. Multimiliarderi, Mark Zuckerberg ka në llogarinë e tij 15 miliardë dollarë më pak, pasi Facebook u përfshi në skandalin e shkeljes së privatësisë së përdoruesve....
Lajme

Soros sulmon Facebook, vjen përgjigja e Zuckerberg

Mark Zuckerberg, shefi ekzekutiv i Facebook, mbajti një konferencë shtypi për të diskutuar me reporterët se si i menaxhon rrjeti social postimet problematike dhe për standardet e komunitetit. Biseda shkoi menjëherë në drejtimin e gabuar. Për më tepër se një orë, miliarderi 34-vjeçar iu përgjigj pyetjeve se si ai dhe...