archiveMark Zuckerberg

ShowBiz

Dua Lipa merr vëmendjen e Mark Zuckerberg

Gjiganti i mediave sociale, Facebook i ka dhënë notën 10-të Dua Lipës. Ylli shqiptar me famë botërore, e cila është një ndër këngëtaret më të suksesshme të momentit, i ka kaluar këto ditë në Kosovë ku interpretoi në festivalin “Sunny Hill”, që u mbajt për katër ditë në Prishtinë. Këngëtarja...
Tech

Mark Zuckerberg zbulon vizionin për të ardhmen e Facebook

Mark Zuckerberg, bashkëthemeluesi dhe CEO i Facebook, nisi një ngjarje të madhe duke ngacmuar një seri konceptesh të reja sociale, lojërash dhe punës për metaverse – dhe duke pranuar optikën e përqendrimit në produkte të tilla si rifreskimi i kompanisë. “Unë e di që disa njerëz do të thonë se...
LajmeTech

Mark Zuckerberg me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë përdoruesit e Facebook dhe Instagram

Mark Zuckerberg iu përgjigj ish-punonjëses së Facebook, e cila dëshmoi se CEO i Facebook nuk mban përgjegjësi dhe se kompania fiton duke rrezikuar privatësinë e njerëzve. Zuckerberg tha se kompania që ai themeloi kujdeset “thellësisht për çështje si siguria, mirëqenia dhe shëndeti mendor”. Përgjigjja erdhi menjëherë pas deklaratave të ish-punonjëses...
Tech

Zuckerberg i dërgon mesazh të riut shqiptar

Me siguri të gjithë e keni parë videon e famshme që duken të gjitha skajet e Shqipërisë, nga Vërmoshi në Konispol. Videoja e krijuar nga i riu shqiptar, Erald Halili nuk ka kaluar pa u parë edhe nga themeluesi i ‘Facebook’, Mark Zuckerberg. Së fundmi, Halili ka ndarë në InstaStory...
Lajme

Zuckerberg nuk ia kthen llogarinë në Facebook, Trumpit

Themeluesi i “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg, ka njoftuar se llogaria e Donald Trump do të pezullohet për pjesën e mbetur të mandatit të tij në detyrë. “Ne besojmë se rreziqet e lejimit të presidentit të vazhdojë të përdorë shërbimin tonë gjatë kësaj periudhe janë thjesht shumë të mëdha”, ka thënë Zuckerbergu....
Lajme

Kryeministri Rama u takua me Zuckerberg

Kryeministri i Shqipërisë është takuar me themeluesin e Facebooku-ut, Mark Zuckerberg, shkruan KultPlus. Vetë kryeministri e ka bërë të ditur lajmin përmes një statusi në llogarinë e tij personale në Facebook, ku potencon se janë takuar gjatë një darke miqësore. ”Me Mark Zuckerberg, krijuesin e FACEBOOK, gjatë një darke miqsh...
Lajme

Merr fund misteri/Flokët ‘tas’ të Zuckerberg paskan domethënie më të thellë se ç’duket

Duket se është sezoni i prerjeve “shqetësuese” të flokëve. Mark Zuckerberg u mbyt nga pyetjet mbrëmë për shumë gjëra, ndërsa dëshmoi para Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA për nisjen e diskutueshme të projektit të kriptocurrency të Facebook, Libra. Ndërsa interneti duartrokiste në mënyrë kolektive Alexandria Ocasio Cortez për pyetjet e...
1 2
Page 1 of 2