archiveMaqedoni e Veriut

Lajme

Deputeti Shqiptar shërohet nga Covid-19

Deputeti në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut nga radhët e LSDM-së Muhamed Zekiri, nëpërmjet rrjeteve sociale ka njoftuar se është shëruar nga coronavirusi.< Ai shpreh falënderim për stafin mjekësor që është kujdesur për të dhe familjen e tij, ndërsa nga qytetarët kërkon qasje më serioze ndaj sëmundjes Covid-19, njofton Telegrafi...
Lajme

Rritje infeksionesh por jo sërish gjendje e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski në fjalimin drejtuar opinionit bëri të ditur se nuk do të shpallë sërish gjendje të jashtëzakonshme. Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski thekson, se deri tani të gjitha gjendjet e jashtëzakonshme i ka shpallur me kërkesë të qeverisë, mirëpo këtë radhë nuk...
Lajme

Sot pritet të vendoset për orën policore

Komisioni për Sëmundje Infektive propozon që qeveria përsëri të shpallë orë policore për shkak të përhapjes së virusit korona. Komisioni ka rekomanduar përsëri të ketë orë policore e cila do të fillonte nga ora 22 deri në orën 5 të mëngjesit, vetëm në Shkup, Tetovë, Kumanovë dhe Shtip. Për këtë...
Lajme

Në Maqedoninë e Veriut, vazhdon gjendja e jashtëzakonshme

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të qëndrojnë në orë policore edhe për 14 ditë. Kështu është vendosur në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë, transmeton alsat-m. Këtë e ka bërë të ditur, presidenti maqedonas, Stevo Panderovski, menjëherë pas kësaj mbledhjeje. “Vendimi për gjendjen e jashtëzakonshme është marrë me...
1 2
Page 2 of 2