archiveMaqedoni e Veriut

Sporti

Dardanët fillojnë festën në Kosovë

Tifozët e Kosovës, Dardanët tashmë kanë filluar të festojnë, edhe pse ndeshja kundër Maqedonisë së Veriut nuk ka filluar ende. Në pamundësi që këtë ndeshje ta shikojnë nga stadiumi, Dardanët janë grumbulluar, për ta shikuar këtë ndeshje së bashku, shkruan Sinjali Sportiv. Ndeshja në mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut...
Lajme

Ky vend pritët ti lehtësoj masat për kosovarët duke hequr kërkesat për testin e Covid-19

Autoritetet shtetërore të Maqedonisë Veriore pritet ta përfillin kërkesën e autoriteteve të Kosovës dhe Ministrit të Shendetësisë Armend Zemaj, që qytetarëve dhe bizneseve t‘u mundësohet lëvizja pa barriera në kufij, duke hequr kufizimet në pikat kufitare dhe kërkesën për testet PCR. Zyrtarët e Qeverisë në Shkup e paralajmëruan heqjen e...
Lajme

Veseli: Rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut tregojnë sukses historik të shqiptarëve

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, tha se rezultatet nga zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut treguan sukses për shqiptarët. Ai ka uruar BDI-në duke shtuar se beson në bashkim të fortë të spektrit politik shqiptar. Postimi i plotë: Rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut tregojnë për një sukses historik...
1 2
Page 1 of 2