archiveMalishevë

Lajme

Kjo komunë i bën tre familje me shtëpi për banim

Në kuadër të realizimit të projekteve të Komunës së Malishevës dhe në kuadër të investimeve për rritjen e mirëqenies për familjet në nevojë, sot, nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, edhe zyrtarisht është bërë dorëzimi i çelësave së shtëpive për tri familje. Me këtë rast, kryetari...
Lajme

Këto janë qytetet e Kosovës “të pushtuara” nga marihuana

Çdo ditë raportohet për raste konkrete të konfiskimit të lëndëve narkotike. Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit të saj 24 orësh, se në disa qytete të Kosovës janë konfiskuar lëndë narkotike të llojit marihuanë. Qytetet që policia thotë se ka kapur persona me marihuanë janë: Prishtina, Podujeva, Gjilani, Ferizaj,...
Lajme

Tragjike: Bie në bunar, humb jetën një femër në Malishevë

Dje në fshatin Kervasari të Malishevës një femër është raportuar e vdekur. Siç njofton Policia, viktima në rrethana të panjohura ka rënë në një pus-bunar. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa njësiti zjarrfikës ka nxjerrë trupin e pajetë të viktimës. “Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi...
1 2
Page 2 of 2