archiveMalishevë

Lajme

“ME ÇLIRIMTARËT”, NISMA “dridh” Malishevën

Nuk u shihet fundi njerëzve të mbledhur në Malishevë, në përkrahje të NISMA’s Socialedemokrate, raporton Korrespodenti. “Faleminderit rini e komunës së Malishevës, që sot dhatë mesazhin e qartë se Malisheva e përkrahë vetëm kauzën e kryetarit Limaj për Çlirimtarët”, është shkruar në faqen zyrtare të NISMA’s Socialdemokrate. Ndonëse situata me...
Lajme

Profesor Hysni Gashi ndan 700 euro për disa familje malishevase

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, është takuar me profesor Hysni Gashin, i cili dikur ishte mësues i Begajt. Fillimisht Begaj i ka dëshiruar mirëseardhje profesor Hysniut dhe i ka shprehur mirënjohje për kontributin e dhënë ndër vite në edukimin dhe arsimimin e nxënësve malishevas. “Ishin kohë të vështira...
Lajme

Pamje që ta këpusin shpirtin, “Jetimat e Ballkanit” ndihmojnë familjet skamnore në Malishevë

Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, e udhëhequr nga Halil Kastrati, nuk ka të ndalur me ndihmat për familjet që kanë nevojë, raporton Korrespodenti. Karvani humanitar i kësaj shoqate ka vazhduar sot në Komunën e Malishevës, ku janë shperndarë pako ushqimore për familjet në nevojë. Në faqën e tyre zyrtare në...
Lajme

Shfaqen rriqrat në Malishevë, shënohen rastet e para të pickimeve

Rriqrat prej kohësh janë një shqetësim serioz i banorëve të komunës së Malishevës. Vitet po kalojnë, mirëpo nuk u bë një zgjidhje njëherë e mirë e këtij halli. Edhe këtë pranverë banorët e kësaj ane jetojnë me ankth nga pickimi i rriqrave. Një nga zonat më të rrezikuara nga pickimi...
Lajme

Aksident në Malishevë mes kombit dhe veturës

Një aksident komunikacioni ka ndodhur këtë mëngjes në fshatin Llozicë të Malishevës. Lexues të Indeksonline kanë dërguar fotografi të aksidentit, ku shihen kombi dhe vetura. Në aksidentin që ka ndodhur në vendin e ashtuquajtur ‘Ura e Rusve’, nuk raportohet për të lënduar. Ekipet mjekësore dhe ato policore kanë dal në...
1 2
Page 1 of 2