archiveMajlinda Kelmendi

Sporti

Ambasada franceze: 10 medalje për dy javë, Driton Kuka është gjeni

Kosova këtë vit ka arritur suksese të jashtëzakonshme në sportin e xhudos, ku vetëm për dy javë mori katër medalje në turneun Grand Prix, që të dielën përfundoi në Tashkent të Uzbekistanit. “Xhudistet dhe xhudistët kosovarë vazhdojnë të korrin suksese të mëdha: 10 medalje për dy javë! Trajneri Driton Kuka...
Sporti

Majlinda Kelmendi merr medaljen e artë, të dytën për Kosovën

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi është rikthyer fuqishëm pas lëndimit, pasi që ka marrë medaljen e radhës në xhudo. Kelmendi në finale u përballë me Evelyne Tschopp të cilën e mundi me ippon. Kjo është medalja e dytë e artë që Kosova e merr në garën Grand Prix në Uzbekistan. /GazetaExpress/...
Sporti

Sporti i artë i Kosovës

Kosova është shquar gjithmonë për sukseset e saj në sportet luftarake. Dikur, vendi ynë mburrej me sportin e boksit pasi kishte sportistë të kalibrit botëror si Aziz Salihu, Mehmed Bogujevci, Xhevdet Peci, Nazif Gashi etj, apo edhe Lah Nimani, boksier dhe trajner legjendar. Pas luftës, stafetën e sporteve më të...
Sporti

Munishi: Më shumë po prodhon ar e argjend Driton Kuka se sa Trepça

Ismet Munishi i ka komentuar me stil sukseset që arritën xhudistët kosovar në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe Kosova fitoi katër medalje në Abu Dhabi, një të artë dhe tri të argjendta, raporton GazetaMetro. Nora Gjakova dje fitoi medaljen e artë, Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi fituan medalje...
1 4 5 6
Page 6 of 6