archiveMajlinda Kelmendi

Sporti

Ky televizion në Kosovë e transmeton live finalen e Majlinda Kelmendit

Kosova ka siguruar dy medalje olimpike në Lojërat Olimpike Verore që po mbahen në Minsk të Bjellorusisë. Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë arritur në finale në kategorinë -52 kilogramë dhe në -57 kg. Kampionia Olimpike Majlinda Kelmendi, në finale do të përballet me rusen, Natalia Kuziutina, kategoria -52 kilogramë....
Sporti

Super Majlinda Kelmendi shkatërron francezen dhe kualifikohet në finale

Majlinda Kelmendi ka shënuar një tjetër fitore, këtë herë në gjysmëfinale të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti në gjysmëfinale me Ippon francezen, Amandine Buchard, shkruan Reporteri.net Edhe Nora Gjakova pritet të përballet me kundërshatren e saj në duelin deri në -57 kilogramë./Reporteri.net/ https://www.facebook.com/kosovoolympiccommittee/videos/485953882175239/...
Sporti

Minsk 2019, Majlinda Kelmendi e mposht sërish Fabienne Kocher

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, e ka mposhtur kundërshtaren zvicerane,  Fabienne Kocher, në Lojërat Europiane “Minsk 2019”. Kjo është përballja e parë e xhudistes kosovare në këtë garë që është duke u zhvilluar në Bjellorusi, të cilën ajo arriti ta përfundoj me sukses, transmeton Klan Kosova. Kujtojmë se zvicerania Fabienne Kocher...
Sporti

Haradinaj befason sërish: I del në ring Majlinda Kelmendit

Kryeministri Ramush Haradinaj ka befasuar sërish me paraqitjen, pasi kësaj radhe vendosi ta sfidoi veten në Xhudo kundër numrit 1 në botë. Haradinaj gjatë një vizite në klubin pejan të Xhudos, është ndeshur me Majlindën miqësisht, shkruan Reporteri.net. Ndër të tjera, Haradinaj ka thënë se financimi i palestrës është një...
Sporti

Majlinda Kelmendi sot feston ditëlindjen, ja sa vite ka mbushur

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, sot feston ditëlindjen. Një urim të veçantë në këtë ditë ia ka bërë trajneri i saj, Driton Kuka. Trajneri që bëri histori në Xhudo duke nxjerrë talent si Majlinda Kelmendi që të arrijnë majat e xhudos botërore, e ka quajtur Majlindën emblemën me të mirë shqiptare...
Sporti

Haradinaj: Majlinda, ikona e pamposhtur e Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur krenar për suksesin që arriti Majlinda Kelmendi sërish. “Ikona e Kosovës e pamposhtur edhe në Grand Slam Dusseldorf në Gjermani. Krenar për nderin që po ia sjell vendit”, ka shkruar Haradinaj. Majlinda ka rrëmbyer medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos në Dyselldorf të...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6