archiveMajlinda Kelmendi

Sporti

Majlinda Kelmendi: Për Kosovën e jap 200 përqindëshin

Majlinda Kelmendi thotë se gjithmonë është e gatshme ta japë 200 përqindëshin nga vetja për Kosovën dhe është se etur të fitojë medalje vazhdimisht, pavarësisht e ka fituar shumë në karrierën e vet të bujshme. Majlinda e fitoi medaljen e artë në Lojërat Evropiane Minks 2019 të shtunën, të parën...
Sporti

Presidenti Thaçi: Përjetësisht krenar me Majlindën

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë se Medalja e Artë në Lojërat Olimpike në Minsk, fituar nga Majlinda Kelmendi, është historike për Kosovën, njofton Klan Kosova. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi tha se Kelmendi është personifikim i fitores së përhershme dhe i historisë së suksesit ndërkombëtar të Kosovës....
Sporti

Driton Kuka: Majlinda e artë, Kosova mbi të gjitha

Driton Kuka e ka uruar Majlinda Kelmendin për medaljen e artë të fituar në Minsk të Bjellorusi. Xhudistja kosovare e ka mposhtur në finale Natalia Kuziutina nga Rusia, për ta fituar kështu medaljen e artë. Trajneri kosovar në xhudo e ka përgëzuar Majlindën për triumfin në Lojërat e dyta Evropiane...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6