archiveMajlinda Kelmendi

Sporti

“No comment: Majlind proud of you”

Futbollisti Edon Zhegrova ka postuar në profilin e tij në Instagram një fotografi të kampiones olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendit, transmeton Indeksonline. Mesfushori kosovar ka ironizuar me pompozitetin që i është dhënë mikpritjes së tifozëve dhe futbollistëve anglezë. “No comment. Majlind proud of you” shkruan Zhegrova. Në fotografi shihet xhudistja...
Sporti

Majlinda s’ka të ndalur, sërish fiton medaljen e artë

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Abu Dhabi, të Emirateve të Bashkuara Arabe. Kampionia olimpike e Kosovës fitoi pesë ndeshjet e zhvilluara. Në ndeshjen e parë mposhti garuesen nga Ivori Kosti, Salimata Fofana, kurse në ndeshjen e dytë mposhti...
Sporti

Shpërblehen xhudistët Majlinda, Nora e Loriana, marrin 100 mijë euro

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë shpërblimet shtetërore për xhudistët. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi tha se si gjithmonë xhudistët kosovarë kanë bërë një punë të mrekullueshme. Ai tha se Kosova po njihet nga ky lloj sporti dhe sportistët e xhudos do të mbesin ndër...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6