archiveMajlinda Kelmendi

Sporti

Lajm i keq për sportin kosovar, tërhiqet Majlinda Kelmendi

Në mbrëmjen e 25 marsit (2021), krenaria e kombit shqiptar, xhudistja e madhe Majlinda Kelmendi, u tërhoq, nuk iu fut garës zgjedhore dhe ende nuk dihen shkaqet pse ndodhi! Ajo që ndihet për shkak të obligimeve! Në botën normale, në një shtet që ka rend e rregull, është marre të...
Sporti

Tjetër medalje për Kosovën, Majlinda Kelmendi e fiton të bronztën

Një vit pas rikthimit nga lëndimi, xhudistja jonë Majlinda Kelmendi ka arritur të fitoi medaljen e parë. Kelmendi e fitoi të bronztën, pasi mposhti xhudisten belge Charline van Snick, në Masterin e Dohas. Kampionia olimpike fitoi përmes repechage në kategorinë deri në 52 kilogramë, shkruan lajmi.net. Lajm i mirë për...
Sporti

Kampionia e botës, Majlinda Kelmendi shet medaljen e saj për të blerë ilaçe për fëmijët me sëmundje të ligë: Dua që ata të jetojnë!

Majlinda Kelmendi ka bërë një gjest tejet madhështor dhe human. Ambasadorja e Care for Kosovo Kids dhe njëherit fituesja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike. Majlinda Kelmendi shkroi këtë mesazh të veçantë duke i ftuar të gjithë që t’i bashkohen iniciativës së komunitetit të BERZH: “Unë kam dëshirë që...
Sporti

“Ushtria” e Toni Kukës e përmbylli vitin me 19 medalje

Xhudistët nga Kosova po vazhdojnë të jenë emra të përfolur në botën e këtij sporti. Viti 2019 ishte vit shumë i begatë për pesë heronjtë tanë. Ata lartësuan vendin tonë në botë, duke bërë që pothuajse në secilën garë flamuri të ngrihet lartë dhe të dëgjohet himni ynë. Majlinda Kelmendi,...
Sporti

“No comment: Majlind proud of you”

Futbollisti Edon Zhegrova ka postuar në profilin e tij në Instagram një fotografi të kampiones olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendit, transmeton Indeksonline. Mesfushori kosovar ka ironizuar me pompozitetin që i është dhënë mikpritjes së tifozëve dhe futbollistëve anglezë. “No comment. Majlind proud of you” shkruan Zhegrova. Në fotografi shihet xhudistja...
Sporti

Majlinda s’ka të ndalur, sërish fiton medaljen e artë

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Abu Dhabi, të Emirateve të Bashkuara Arabe. Kampionia olimpike e Kosovës fitoi pesë ndeshjet e zhvilluara. Në ndeshjen e parë mposhti garuesen nga Ivori Kosti, Salimata Fofana, kurse në ndeshjen e dytë mposhti...
1 2 3 6
Page 1 of 6