archiveLVV

Lajme

Zhvillime të papritura: “LDK-PDK-VV lidhin koalicion”?

Ilir Ferati sot e ka pranuar edhe zyrtarisht detyrën e kryetarit të Istogut. Megjithatë, LDK nuk e ka siguruar shumicën e nevojshme në asamblenë komunale. Ferati në një prononcim për IndeksOnline ka bërë të ditur se janë duke zhvilluar bisedime me Partinë Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjen Vetëvendosje për të...
Lajme

VV nuk pranon humbjen, ja veprimi që ndërmorren

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, pas certifikimit të rezultateve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se do ta ushtroj të drejtën për ankesë në rezultat. Sipas VV-së në Prizren, shtabi zgjedhor tashmë është në përpilim të ankesave, pasi sipas tyre, kjo po bëhet duke u bazuar...
Lajme

Deputeti i VV-së: Amerikanët na kanë quajtur terroristë, kanë më shumë interesa ekonomike në Serbi sesa te ne

Deputeti i VV-së, Fatmir Humolli në seancën e kuvendit ka deklaruar se amerikanët kanë më shumë interesa ekonomike në Serbi sesa në Kosovë. Humolli i bëri këto komente teksa diskutohej projekti amerikan i gazit, raporton Gazeta Express. “Miqësinë me amerikanët e ruajmë nëse kemi interesa të përbashkëta afatgjate, jo duke...
Lajme

Koalicion ndërmjet PDK dhe VV-së në këtë komunë?

Bedri Hamza, tashmë kryetari i zgjedhur i komunës së Mitrovicës, i cili mposhti Agim Bahtirin që në raundin e parë, ka thënë se nuk do të bëjë koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ka shtuar se është në proces të formimit të ekipit me të cilin do të udhëheqë Mitrovicën dhe...
Lajme

Kurti flet hapur, rezultati zgjedhor shkaku i defekteve brenda partisë

Të pëkënaqshëm e ka quajtur Albin Kurti rezultatin zgjedhor lokal për Lëvizjen Vetëvendosjen, subjekt të cilin e drejton. Atë sipas tij e shkaktuan disa defekte brenda partisë dhe bashkimi i të gjitha partive tjera kundër tyre. “Administrimi i KQZ-së në zgjedhjet lokale ishte perfekt. Rezultati jo i kënaqshëm për VV-në...
Lajme

Rezultatet e VV-së, Kurti aspak i kënaqur

Kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve lokale, rundi i dytë i të cilave u mbajt dje. Kurti, partia e të cilit fitoi vetëm katër komuna, duke lënë pas vetëm Nismën Socialdemokrate, tha se kjo ishte rezultat i disa “defekteve të...
Lajme

AAK fiton më shumë komuna se Vetëvendosje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka fituar 5 komuna në zgjedhjet lokale që u mbajtën këtë vit, duke lënë pas Lëvizjen Vetëvendosje, partia në pushtet me katër komuna të fituara. Partia me më së shumti komuna të fituara është PDK, me gjithsej nëntë, pas përfundimit të numërimit në shumicën e...
Lajme

LDK dhe VV arrijnë koalicion në këtë komunë shumë të përfolur

Lidhja Demokratike e Kosovës në Dragash ka nënshkruar sot marrëveshje për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në rrjete sociale të faqes zyrtare të degës së LDK-së në këtë komunë. “Arrihet marrëveshja e koalicionit mes Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)- Dega Dragash...
1 2 3 4
Page 1 of 4