archiveLutfi Zharku

Lajme

Sekretari për Financa nga LDK rezulton pozitiv me Covid-19

Sekretari për Financa i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish ministri i Infrastrukturës Lutfi Zharku, sipas burimeve të gazetës Objektiv ka rezultuar pozitiv me virusin CoVID-19. Zharku nuk është zyrtari i vetëm i kësaj partie i prekur me këtë virus. Ditë më parë edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës...
Lajme

Zharku i LDK’së: Shuni, bile tash mos folni!

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Lutfi Zharku, ka shkruar një status interesant për situatën politike. Përmes një shkrimin në Facebook, ai i ka kërkuar dikujt të heshtë e të mos flasë tani, kur gjërat e sotme ua ka thënë shumë vite më parë. Shkrimi i plotë: Shuni! Bile tash mos...