archiveLutfi Haziri

Lajme

“Nuk do të lejojmë kapjen e re të shtetit”

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se partia e tij ka qenë gjithmonë gardiane e demokracisë, sado fragjile të ketë qenë ajo. Haziri më tutje ka thënë se nuk do të lejohet që çkapja e shtetit të zëvendësohet me kapjen e re e shtetit. “LDK ka...
Lajme

Lutfi Haziri “dorëzohet” përballë Vetëvendosjes

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri në emisionin “Argument Plus” në RTV 21, nuk u shpreh optimist se mund të marrin vota më shumë se LVV-ja. “Trendi nuk na jep siguri deri sot (se LDK do të marrë më shumë vota se LVV), por kutitë duhet me u...
Lajme

A do të jetë Vjosa Osmani kryetare e Kuvendit të Kosovës?

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, nuk ka dhënë një përgjigje të qartë nëse Vjosa Osmani do të jetë kryetare e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e ardhshme. Ai e ka konsideruar si tragjike nëse koalicioni LDK dhe VV do të ndodhte për shkak të ndarjeve të...
Lajme

Lutfi Haziri vjen me paralajmërim për Lëvizjen Vetëvendosje

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi, Haziri, ka thënë se PDK-ja në asnjërën prej tri fazave të saj, prej uniformave me armë e deri në qeverisje, nuk ka mund të shkatërrojë LDK-në, anipse këtë e ka pasë qëllim kryesor. Haziri përmes një statusi në llogarinë e tij në ‘Facebook’,...
Lajme

Lutfi Haziri: Partisë fituese i takon posti i kryeministrit!

Kryetari i Shtabit Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosvës Lutfi Haziri në RTV Dukagjini ka folur rreth rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit, por edhe për mundësitë e një koalicioni të mundshëm qeverisës me LVV-në. Pavarësisht se pikërisht posti i kryeministrit ishte shkaku i mosbërjes koalicion parazgjedhor, Haziri thotë tani...
Lajme

Vetëvendosje i kërkon dorëheqje Lutfi Hazirit pas rezultatit në Gjilan

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi ka kërkuar zgjedhje lokale në Gjilan pas shpalljes së rezultateve për zgjedhjet parlamentare. Kurteshi në një lidhje direkte për “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se me fitoren e thellë të Vetëvendosjes në Gjilan ndaj LDK-së, kryetari Lutfi Haziri nuk ka...
Lajme

“Vetëvendosja është partia e dytë”, thotë Lutfi Haziri

Shefi i shtabit zgjedhor të LDK-së, Lutfi Haziri, tha para gazetarëve se LDK është e para në zgjedhje. Sipas tij, Lidhja Demokratike e Kosovës, ka një përparësi ndaj Lëvizjes Vetëvendosje. “LDK e ka një përparësi dhe një udhëheqje ndaj Vetëvendosjes, si parti e dytë”, tha Haziri, transmeton Gazeta Sinjali. “Do...
Lajme

Lutfi Haziri: Ka ardhur koha që LDK-ja të çohet në këmbë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se gjatë tubimit qendror të këtij subjekti politik në Suharekë, ka thënë të tjerët janë mësuar të mashtrojnë dhe se vetëm po i devalvojnë plagët e Kosovës. Haziri ka thënë se tashme ka ardhur koha që LDK-ja të qohet...
1 3 4 5 6 7 9
Page 5 of 9