archiveLutfi Haziri

Lajme

Sa i beson Lutfi Haziri kryeministrit Albin Kurtit?

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, i ftuar në emisionin “Info Magazine”, në KlanKosove ka rrëfyer për marrëveshjen LDK-VV. I pyetur se sa i beson kryeministrit të tanishëm, ai tha se nuk ka ndonjë arsye pse mos ti besoj, shkruan Reporteri.net. “Nuk kam ndonjë arsye me qenë mosbesues mes asaj se...
Lajme

Lutfi Haziri: Nuk i kemi kërkuar asnjëherë më shumë se 5 ministri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se pas 26 dhjetorit është prodhuar situatë e re për negociatat mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Haziri ka shtuar se edhe pse kryetari i Kuvendit doli nga Lëvizja Vetëvendosje, programi dhe bisedimet me VV-në nuk janë rikthyer...
Lajme

Lutfi Haziri tregon se a synon të bëhet president i Kosovës

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka mohuar kategorikisht se ka për synim të bëhet president i Kosovës. Ai ka thënë se një post të tillë nuk e ka synuar asnjëherë dhe nuk është duke e synuar akoma. Thotë se vazhdon të jetë i fokusuar si kryetar...
Lajme

Haziri: S’ka dyshim, kryeministri i takon Vetëvendosjes

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka provokuar askënd kur ka thënë se emri i kryeministrit të Vetëvendojes kalon nëpër zyrat e LDK-së. Ka thënë se edhe po të dilte LDK-ja parti e parë në zgjedhjet e 6 tetorit, emri i kryeministrit të saj do të kalonte...
1 2 3 4 5 6 9
Page 4 of 9