archiveLutfi Haziri

Lajme

Lutfi Haziri paralajmëron kthimin e karantinës

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, pas takimi që ka mbajtur sot me Komitetin emergjent për parandalim të virusit Covid-19, ka ngritur në shkallën e dytë gjendjen e gatishmërisë dhe intervenimit të emergjencave, për shkak të rritjes së rasteve pozitive ku vetëm me datën 21 qershor janë konfirmuar 20...
Lajme

Në Gjilan sot 9 raste me virus, reagon Kryetari Haziri

Në Komunën e Gjilanit sot janë konfirmuar edhe nëntë raste të reja pozitive me COVID-19. Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se për rastet e reja dihet se cili është burimi i infeksionit. “ISHKP na njoftoi për edhe nëntë raste të reja pozitive me #COVID-19 të cilët janë raste...
Lajme

Koronavirusi, Haziri jep detaje për gjendjen në Gjilan

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka treguar se kanë dalë negativ personat që kishin kontakt me të infektuarin me Covid-19, që u konfirmua ditën e djeshme. Kështu sipas Hazirit, aktualisht në këtë komunë 14 persona janë të vetizoluar pa simptoma. Ndërkohë ai ka njoftuar se me Ministrin e...
Lajme

Sot një rast pozitiv në Gjilan, reagon Haziri

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar pasi IKSHPK konfirmoi sot një rast të ri me koronavirus në këtë komunë. Haziri tha se rasti në fjalë ishte si pasojë e kontaktit në Prishtinë dhe se është nën monitorim nga Qendra Operative për menaxhimin e emergjencave dhe se s’ka vend për...
Lajme

Lutfi Haziri: Po ndërtohet një qeveri të cilës unë nuk i besoj

Lutfi Haziri, kryetar i Komunës së Gjilanit dhe njëherësh nënkryetar i LDK-së në qendër, i ka komentuar sot zhvillimet politike dhe angazhimet e tij në politikën qendrore, duke thënë se ka faza kur është angazhuar më shumë ose më pak. “Kohëve të fundit jam më pak i angazhuar, sepse po...
1 2 3 4 5 10
Page 3 of 10