archiveLutfi Haziri

Lajme

Haziri: Baca Jakup, luftën për Kosovë e ke fituar

Pjesëtarët e EULEX-it sot bastisën shtëpinë e Jakup Krasniqit, të cilën më pas edhe e arrestuan. Për arrestimin e tij reaguan shumë politikanë të Kosovës, të cilët e cilësuan të padrejtë arrestimin e tij. Edhe nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka reaguar përmes një postimi në Facebook. “#BacaJakup, luftën për...
ShowBiz

E bija e Lutfi Hazirit provokon nga shtrati

Lotina Haziri jo rrallë herë provokon me asetet e saj. E bija e kryetarit të Gjilanit, këtë herë ka realizuar një fotografi nga shtrati, ku dhe duket në super formë. Me një bluzë të shkurtër, ajo nxjerr në pah linjat e trupit e saj, shkruan IndeksOnline. Padyshim, një pozë e...
Lajme

Haziri: Albin Kurti nuk diti të menaxhojë suksesin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka deklaruar se ish-kryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti nuk ka ditur të menaxhojë suksesin e arritur në zgjedhjet e tetorit. Ai në emisionin Prime Time në Kanal10 ka thënë se Albin Kurti dështoi të shtyjë mos pajtimet e brendshme...
Lajme

E diela shpallet ditë zie në këtë Komunë të Kosovës

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri ka shpallur ditë zie të dielën në këtë komunë në nder të tre pacientëve që vdiqën sot nga COVID-19. Haziri përmes një njoftimi në Facebook, u ka shprehur ngushëllime familjeve që humbën të afërmit e tyre, ndërkohë që ka thënë se Gjilani nuk është i...
Lajme

Reagon Lutfi Haziri: Ky virus na ka lodhur të gjithëve

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka reaguar pas konfirmimit të edhe 9 rasteve me coronavirus në këtë komunë, duke ngritur në 195 numrin e të infektuarve. Haziri ka thënë se aktualisht në Gjilan janë 55 raste aktive, derisa 4 kanë ndërruar jetë. “U informuam nga IKSHP për 9...
1 2 3 4 10
Page 2 of 10