archiveLutfi Haziri

Lajme

Lutfi Haziri: Nuk i kemi kërkuar asnjëherë më shumë se 5 ministri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se pas 26 dhjetorit është prodhuar situatë e re për negociatat mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Haziri ka shtuar se edhe pse kryetari i Kuvendit doli nga Lëvizja Vetëvendosje, programi dhe bisedimet me VV-në nuk janë rikthyer...
Lajme

Lutfi Haziri tregon se a synon të bëhet president i Kosovës

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka mohuar kategorikisht se ka për synim të bëhet president i Kosovës. Ai ka thënë se një post të tillë nuk e ka synuar asnjëherë dhe nuk është duke e synuar akoma. Thotë se vazhdon të jetë i fokusuar si kryetar...
Lajme

Haziri: S’ka dyshim, kryeministri i takon Vetëvendosjes

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka provokuar askënd kur ka thënë se emri i kryeministrit të Vetëvendojes kalon nëpër zyrat e LDK-së. Ka thënë se edhe po të dilte LDK-ja parti e parë në zgjedhjet e 6 tetorit, emri i kryeministrit të saj do të kalonte...
Lajme

“Nuk do të lejojmë kapjen e re të shtetit”

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se partia e tij ka qenë gjithmonë gardiane e demokracisë, sado fragjile të ketë qenë ajo. Haziri më tutje ka thënë se nuk do të lejohet që çkapja e shtetit të zëvendësohet me kapjen e re e shtetit. “LDK ka...
Lajme

Lutfi Haziri “dorëzohet” përballë Vetëvendosjes

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri në emisionin “Argument Plus” në RTV 21, nuk u shpreh optimist se mund të marrin vota më shumë se LVV-ja. “Trendi nuk na jep siguri deri sot (se LDK do të marrë më shumë vota se LVV), por kutitë duhet me u...
Lajme

A do të jetë Vjosa Osmani kryetare e Kuvendit të Kosovës?

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, nuk ka dhënë një përgjigje të qartë nëse Vjosa Osmani do të jetë kryetare e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e ardhshme. Ai e ka konsideruar si tragjike nëse koalicioni LDK dhe VV do të ndodhte për shkak të ndarjeve të...
Lajme

Lutfi Haziri vjen me paralajmërim për Lëvizjen Vetëvendosje

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi, Haziri, ka thënë se PDK-ja në asnjërën prej tri fazave të saj, prej uniformave me armë e deri në qeverisje, nuk ka mund të shkatërrojë LDK-në, anipse këtë e ka pasë qëllim kryesor. Haziri përmes një statusi në llogarinë e tij në ‘Facebook’,...
Lajme

Lutfi Haziri: Partisë fituese i takon posti i kryeministrit!

Kryetari i Shtabit Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosvës Lutfi Haziri në RTV Dukagjini ka folur rreth rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit, por edhe për mundësitë e një koalicioni të mundshëm qeverisës me LVV-në. Pavarësisht se pikërisht posti i kryeministrit ishte shkaku i mosbërjes koalicion parazgjedhor, Haziri thotë tani...
1 2 3 4
Page 1 of 4