archiveLul Raka

Lajme

Raka: Vaksinimi parandalon vdekjen dhe mundëson largimin e pandemisë

Në javën e imunizimit në botë, UNICEF organizoi një bashkëbisedim me epidemiologun Lul Raka ku u diskutua për imunizimin e rregullt të fëmijëve, si dhe imunizimin me vaksinën kundër COVID-19. Epidemiologu Lul Raka tha se imunizimi për COVID-19 me vaksinën Astrazeneca në Kosovë pas 21 ditëve pritet të parandalojë vdekjen...
Lajme

Mikrobiologu Lul Raka shërohet nga coronavirusi

Mikrobiologu Lul Raka është shëruar nga coronavirusi. Nga sot, Raka është kthyer në Bordin Këshillëdhënës për COVID-19, transmeton Telegrafi. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka publikuar disa fotografi me Rakën, pas kthimit nga izolimi. “Mirë se vjen në ekip, prof. Lul Raka. Edhe pse kemi qenë në kontakt të vazhdueshëm,...
1 2 3 7
Page 1 of 7