archiveLuan Haradinaj

Lajme

Diplomon Luani, biri i Shkëlzen Haradinajt

Sot është mbajtur ceremonia e diplomimit të 15 kadetëve të FSK-së, gjenerata 2020. Një nga 15 kadetët e diplomuar është edhe Luan Haradinaj, biri i dëshmorit të kombit, Shkëlzen Haradinaj. Axha i Luanit, Dauti e ka uruar atë për këtë sukses në karrierën e tij të hershme. “Urime diplomimi Luan...
Lajme

Luan Haradinaj po ia kryen amanetin babait

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, para se të nisë fjalimin e tij në ceremoninë shtetërore e themelimit të Ushtrisë së Kosovës ka përshëndetur dy njerëz, në veçanti. Veseli së pari ka përshëndetur Rifat Jasharin dhe së dyti ka përshëndetur djalin, tash ushtar, të heroit Shkëlzen Haradinaj – vëllaut...