archiveLiverpool

Sporti

15 vjeçari nga Kosova del më i miri tek Liverpooli

Tek kampionët e Evropës doli më i miri, Jon Latifaj, i cili triumfoi në kampin e organizuar nga klubi anglez. Liverpool ku morën pjesë 200 futbollistë nga krejt bota. 15 vjeçari thotë se ky çmim e ka motivuar fort të arrij më lart, raporton klankosova. Latifaj thotë se çmimi do...
Sporti

Mohamed Salah ka ndikuar në rënien e islamofobisë në Britani

Pas transferit të Salahut, numri i postimeve anti-islame në rrjetet sociale në mesin e tifozëve të Liverpoolit është ulur me 50 për qind ndërsa islamofobia në të gjithë qytetin është ulur me 18,9 për qind. Një studim i Universitetit britanik Stanford tregon se për shkak të futbollistit egjiptian i cili...
Sporti

‘Skuqet’ Liverpool, lojtarët priten si heronj

Liverpool ka rifilluar festën teksa lojtarët janë rikthyer në qytetin e tyre për një xhiro me autobus të hapur dhe janë pritur nga mijëra tifozë pas finales së Champions League. Një lum i kuq ka pushtuar rrugët e qytetit për të parë heronjtë e Anfield që bëjnë xhiron e tyre...
Sporti

Salah befason me deklaratën e tij pas fitores së Champions’it

Liverpool ka mposhtur Tottenham në finalen e madhe të Champions League. Një nga lojtarët që ka shkëlqyer gjatë gjithë sezonit është Mohamed Salah. Pas ndeshjes, ky ishte reagimi i tij: “Të gjithë janë të lumtur tani, më vjen mirë që luajta finalen e dytë radhazi dhe këtë herë nga fillimi...
Sporti

“Pas shumë finaleve të humbura e meritonim këtë”

Liverpool triumfon në Champions League. Të Kuqtë fitojnë 2-0 kundër Tottenham falë golave të shënuar nga një në çdo pjesë, me Salah nga pika e bardhë e penalltisë që në minutën e 2’ dhe Origi vetëm 3 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, në të 87’. Trofeu i parë...
1 2 3 4 5 12
Page 3 of 12