archiveLiverpool

Sporti

Liverpool fiton titullin, Klopp nuk mund ti mbaj lotët

Kenny Dalglish ishte trajneri i fundit që Liverpoolit ia solli titullin e Anglisë, para se Jurgen Klopp të bënte diçka të tillë. Legjenda e Redsave e fitoi trofeun në sezonin 1989/1990 dhe tifozët është dashur të presin plot 30 vite që ta festojnë sërish një arritje të tillë. Strategu gjerman,...
Sporti

Jurgen Klopp ka një mesazh për tifozët e Liverpool

Liverpooli është shumë pranë rikthimit te titulli kampion këtë sezon, pas 30 vitesh pritje. Me rifillimin e kampionatit anglez, Liverpoolit do t’i mjaftojnë vetëm dy fitore për të qenë matematikisht fituesit e rinj të Ligës Premier. Kjo vjen pas një viti kur u arrit triumfi në Ligën e Kampionëve. Aktualisht...
Sporti

Rashica-Liverpool mund të ndodh për vetëm 15 milionë euro

E ardhmja e Milot Rashicës ka qenë një prej temave më të diskutuar së fundmi nëpër mediet vendore dhe jo vetëm. Duket gati e sigurtë se ylli i Kombëtares së Kosovës do të largohet në verë nga Werder Bremeni, skuadër e cila po lufton për mbijetesë në Bundesligë, shkruan Periskopi....
1 2 3 4 12
Page 2 of 12