archiveLiqeni i Ujmanit

Lajme

Grenell e shpjegon marrëveshjen për Ujmanin, e përmend edhe Rusinë

Emisari Special i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell në një intervistë për mediat amerikane ka shpjeguar marrëveshjen për normalizim ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Grenell ka thënë se qëllimi i administratës Trump është të mundësojë investime amerikane në rajon për të larguar ndikimin...
1 2 3
Page 1 of 3