archiveLionel Messi

Sporti

Leo Messi në pushime, bën ndryshimin e papritur në pamje

Messi po vazhdon t’i shijojë pushimet. Lionel Messi është duke shijuar diellin dhe detin gjatë pushimeve të tij në Antogua dhe Barbuda. Ylli i Barcelonës po kalon pushimet së bashku me gruan dhe tre fëmijët e tij në Ishujt Karaibe. Gjatë qëndrimit në det, Messi nuk ka hezituar të ndajë...
Sporti

13 arsyet pse Ronaldo konsiderohet më i mirë se Messi

Debati i shekullit se kush është më i mirë Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, nuk do të ketë fund në vitet e fundit. Shumë besojnë se “pleshti” është më i miri në histori, por ka të tjerë që besojnë të kundërtën. Më poshtë ju sjellim 13 argumente se përse portugezi...
Sporti

Messi e fiton “Këpucën e Artë” për vitin 2019

Zyrtarisht, është mbyllur sezoni 2018/19 në La Liga. Por ende jo në përgjithësi për Barcelonës, sepse do të luftojë javën tjetër për trofeun e Copa del Rey me Valencian. Ndeshja e fundit për sezonin 2018/19 në La Liga u zhvillua në mes të Eibarit dhe Barcelonës, në “Ipurua Municipal Stadium”...
Sporti

Messi duhet të shkojë në Liverpool të luaj me burra

Ish-mesfushori i Liverpoolit, Craig Johnston, beson se “The Reds” mund të bëjnë çfarë të duan tani dhe ai ia ka sugjeruar drejtuesve të klubit ta transferojnë superyllin e Barcelonës, Lionel Messin, pasi që argjentinasi e ka cilësinë në nivelin e Liverpoolit. Liverpooli e arriti finalen e dytë radhazi të Ligës...
Sporti

‘Shijoni’ 600 golat e Lionel Messit në fanellën e Barcelonës

Lionel Messi shënoi golin e 600-të për Barcelonën, në fitoren 3:0 ndaj Liverpoolit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Pesë herë fituesi i Topit të Artë, dhuroi një tjetër shfaqja mbresëlënëse në një ndeshje të nivelit të lartë, siç dinë të jenë ato të Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net. Nga...
Sporti

Edhe Van Dijk u ‘frikësua’ nga Messi, shikoni momentin kur ai thërret për ndihmë nga bashkëlojtaret

Barcelona mbrëmë ka arritur një fitore të madhe ndaj Liverpoolit duke e bërë një hap të madh drejt finales në Ligën e Kampionëve. Në ndeshjen e parë gjysmëfinale të zhvilluar mbrëmë ndaj Liverpoolit në “Camp Nou”, Barcelona arriti një fitore bindëse me rezultatin 3-0. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi,...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5