archiveLionel Messi

Sporti

Gazeta spanjolle: Messi do të largohet nga Barça verën e ardhshme

Gazeta spanjolle Cadena Ser raporton se kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, është i lodhur nga akuzat dhe fajësimi për të gjitha problemet në klubin katalonas dhe dëshiron të largohet në fund të kontratës së tij aktuale. Lionel Messi i ka ndërprerë bisedimet me drejtuesit e klubit për rinovimin e kontratës...
Sporti

Kështu filloi historia: Messi ishte vetëm 12 vjeç atë ditë

Në vitet e fundit, videot e futbollistëve të vetë promovuar mund të gjenden shumë lehtë në internet. Janë baballarët e tyre që u rrinë gati zhvillimit të fëmijëve të tyre në futboll, duke shfaqur art që admirohet nga të gjithë, por kur ata fëmijë rriten, harrohet se çfaër ka ndodhur...
Sporti

Rivaldo: Vetëm ky futbollist mund ta zëvendësojë Messin

Lionel Messi “nuk do të zgjasë përgjithmonë” te Barcelona, thotë Rivaldo, ndërsa mendon se Neymar konsiderohet të jetë lojtari i vetëm i aftë për të mbushur boshllëkun e tij në “Camp Nou”. Një rikthim në Kataluni për brazilianin është përfolur për ca kohë. Rivaldo e konsideron vendimin e bashkatdhetarit të...
Sporti

Messi tregon për telefonatën që i ndryshoi rolin

Ylli argjentinas Lionel Messi ka rrëfyer se si në vitin 2009 Pep Guardiola i komunikoi përmes telefonit lajmin se do të ndryshonte pozicionin e tij në fushë. Në fakt 5 herë fituesi i “Topit të Artë” e nisi karrierën e tij te Barcelona si sulmues krahu me Samuel Eto’o i...
Sporti

‘Godet’ Lionel Messi: Këto skuadra janë favorite për Champions

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi beson që Juventusi është kërcënim i madh në luftën për trofeun e Ligës e Kampionëve. Sezonin e kaluar Barcelona u mposht në gjysmëfinale nga Liverpooli, ndërsa Juventusi humbi në çerekfinale nga Ajax. Mirëpo, këtë sezon të dy skuadrat kanë transferuar lojtarë të nivelit të lartë....
1 2 3 4 5
Page 2 of 5