archiveLionel Messi

Sporti

Pas tri asistimeve që bëri mbrëmë, Messi hyn në histori të Ligue 1

Lionel Messi është futur në histori të kampionatit francez, Ligue 1, pasi regjistroi tri asistime të shtunën mbrëma. Paris Saint-Germaini shënoi fitore të thellë mbrëmë në udhëtim te Clermont me rezultatin 1:6. Messi në këtë ndeshje regjistroi tri asistime. Argjentinasi asistoi dy herë për Kylian Mbappen dhe një herë për...
Sporti

Messi prezantohet nesër te PSG

Paris Saint-Germain ka njoftuar se do të mbajë një konferencë për media nesër. Aty do të flasë Messi, pas nënshkrimit të marrëveshjes me PSG-në. Konferenca për media do të mbahet nesër në “Parkun e Princave” duke filluar nga ora 11:00. Paraprakisht, klubi francez njoftoi në një formë transferimin e Messit,...
Sporti

Histori të pa treguara: “Si e bindi Mourinho Messin t’i bashkohet Chelseas në vitin 2014”? Kush bëri që marrëveshja të dështoj

Lionel Messi në Stamford Bridge në fanellë të kaltër? Chelsea ishte buzë blerjes më të madhe në tregun e transferimit të lojtarëve në histori në vitin 2014, kur Jose Mourinho e kishte bindur superyllin e Barcelonës t’i bashkohej klubit nga Premierliga, zbulon eksperti i transferimit të lojtarëve, Gianluca Di Marzio....
Sporti

5 arsyet që e detyruan Messin të vazhdoj me Barcelonën edhe një vit

Çështja “Messi” duket se po merr zgjidhjen përfundimtare. “Pleshti” po shkon drejt vendimit përfundimar për të qëndruar dhe një vit te Barcelona, për t’u larguar më pas me parametër zero. Ka disa arsye për këtë ndryshim të papritur të 6 herë fituesit të “Topit të Artë”. Barcelona, e palëkundur Siç...
Sporti

Formacioni i ‘ëndrrave’ për Juventusin – Ronaldo e Messi në një skuadër me tri transferime të reja

Është duke u raportuar se Juventusi është futur në garë për transferimin e Lionel Messit në këtë verë nga Barcelona. Të gjithë mediat ndërkombëtare janë duke raportuar se ylli argjentinas ka ndarë mendjen që në këtë afat të largohet nga skuadra katalunase. Në të martën e kësaj jave, 33-vjeçari dorëzoi...
Sporti

E FUNDIT: Zbulohet klubi i ri i legjendës Leo Messi

Lionel Messi ka vendosur të largohet nga Barcelona dhe e ardhmja e tij do jetë jashtë Spanjës. Sipas gazetarit, Marcelo Bechler, argjentinasi ka vendosur të transferohet te Manchester City. Bechler ishte i pari që raportoi për transferimin e Neymarit tek Barcelona në vitin 2013 dhe informacionet e tij janë të...
1 2 3 5
Page 1 of 5