archiveLëvizja Vetëvendosje

Lajme

Ymeri ‘godet’ ashpër Vetëvendosjen, ja cka thotë

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, po konsideron se gjithë ekipi fitues i zgjedhjeve të fundit nga Partia e Albin Kurtit ka kaluar në subjektin e Shpend Ahmetit. Ndërsa, po thotë se Lëvizja Vetëvendosje është kthyer në zyrë të Albin Kurtit. Madje, njeriu që e kishte drejtuar VV drejt fitores...
Lajme

Milaim Zeka ka një këshillë për Albin Kurtin

Deputeti i Nismës Socialdemokrate në një postim në Facebook ka thënë se asgjë nuk e dëmton më shumë Kosovën sesa hajnia dhe keqpërdorimi i parasë publike. Me këtë rast Zeka i ka kërkuar liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti protesta për këto gjëra e jo kundër Hashim Thaçit. “O Albin, per...
Lajme

Bashkëshortja e Ukë Rugovës reagon ndaj deklaratave të Glauk Konjufcës në lidhje me Ibrahim Rugovën

Sot gjatë ditës, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se nuk mund të ketë bashkëpunim me Lëvizjen Vetëvendosje, derisa të ndryshojnë qëndrim për ish-presidentin Ibrahim Rugova. Por, kësaj deklarate të Hazirit, i është përgjigjur Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai në një intervistë për Insajderi, ka thënë se deklarimet...
Lajme

Fisnik Ismaili: Albini u kënaqke kur shajsha sa isha në Vetëvendosje

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili është bërë qendër e kritikave për shkak të fjalorit të tij. I njohur për përdorimin e një fjalori, shpeshëherë banal, Ismailit tani po i vihen në pah disa statuse në rrjetin social, Facebook dhe shkëmbime komentesh, ku ai përdorë fjalë banale. Por, është interesant...
Lajme

“Vetëvendosje ta harrojë bashkëpunimin me këtë qëndrim ndaj figurës së Rugovës”

Nënkryetari i LDK, Lutfi Haziri, në një postim në facebook ka ripërsëritur se Vetëvendosje duhet ta harrojë bashkëpunimin me këtë subjekt nëse nuk ndryshon qëndrim ndaj figurës së Ibrahim Rugovës. Postimi i Hazirit në Facebook: Për lidershipin e Vetëvendosjes, Ibrahim Rugova ka qenë krye tradhëtari i Kosovës. Na nuk harrojmë....
Lajme

Kërkohet shkarkimi i Shpend Maxhunit nga ky subjekt politik

Lëvizja Vetëvendosje ka dalë një ditë pas lajmit të kapjes me armë e drogë të djalit të shefit të AKI’së, me kërkesë për dorëheqje morale apo shkarkim. Deputeti Rexhep Selimi ka folur për ‘kapjen e shtetit’, duke thënë se arrestimit i djalit të Shpend Maxhunit e ilustron këtë, shkruan gazetametro.net....
Lajme

“Albin Kurti endet me mercedes dhe me tri truproja” – reagimi i Frashër Krasniqit për përplasjen me VV-në

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Frashër Krasniqi iu është kundërpërgjigjur deputetit të Lëvizjes Vetëvendose, Liburn Aliu i cili sipas tij ka deklaruar se largimi i deputetëve të Vetëvendosjes dhe kalimit në PSD paska qenë bereqet për Lëvizjen. Sipas Krasniqit, Liburn Aliu dhe të tjerët është mirë t’i presin zgjedhjet pasi...
1 49 50 51 52
Page 51 of 52