archiveLëvizja Vetëvendosje

Lajme

“Albin Kurti endet me mercedes dhe me tri truproja” – reagimi i Frashër Krasniqit për përplasjen me VV-në

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Frashër Krasniqi iu është kundërpërgjigjur deputetit të Lëvizjes Vetëvendose, Liburn Aliu i cili sipas tij ka deklaruar se largimi i deputetëve të Vetëvendosjes dhe kalimit në PSD paska qenë bereqet për Lëvizjen. Sipas Krasniqit, Liburn Aliu dhe të tjerët është mirë t’i presin zgjedhjet pasi...
Lajme

Ja ku janë mbledhur protestuesit e Vetëvendosjes, bëhen gati për nisje

Protesta, e cila është e paralajmëruar të fillojë nga ora 14:00 ka filluar t’i mbledh njerëzit nga qytete të ndryshme të Kosovës, para Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë. Protesta u organizua nga Lëvizja Vetëvendosje me moton “Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”, për ta kundërshtuar idenë e korigjimit të kufijve përgjatë...
Lajme

Edhe Policia e Kosovës në “përkrahje” të protestës së sotme

Përkrahje protestës së Lëvizjes Vetëvendose kundër ideve të presidentin Hashim Thaçi për korrigjim kufiri, i kanë dhënë shume personalitete dhe figura të shoqërisë civile. Madje në krah me Abin Kurtin për këtë protestë janë edhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës, shkruan GazetaBlic. Në një nga tubimet që ishin mobilizues për...
1 47 48 49
Page 49 of 49