archiveLëvizja Vetëvendosje

Lajme

Anëtari i Vetëvendosjes zgjidhet në krye të KEK-ut

Dje gjatë ditës Metro raportoi së anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje pritet të emërohet Kryeshef Ekzekutiv në korporatën elektronergjetike të Kosovës, gjë e cila është konfirmuar sot nga kjo korporatë, shkruan Gazeta Metro. Sipas burimeve të Gazetës Metro, intervistimi i kandidatëve për pozitën e Kryeshefit Ekzekutiv të Korporatës Elektroenergjetike të Kosovës...
Lajme

“Marrëveshja me Serbinë”, reagon edhe Vetëvendosje!

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka thënë se deklaratat e zëvendës kryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, janë keqkuptuar, shkruan Gazeta Sinjali. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se prania e Policisë së Kosovës në pikat kufitare do të mbetet. Gjithashtu sipas tij parimi i recipocitetit do të...
Lajme

Ish-kandidati i VV’së për Mitrovicë, tallet keq me Agim Bahtirin

Ish-kandidati për kryetar të Mitrovicës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fehmi Ferati, ka vazhduar të tallet me kandidaturën e Agim Bahtirin që përfaqëson VV’në, shkruan Gazeta Metro. Fehmi Ferati i cili ishte kandidat në zgjedhjeve komunale të 2017’ës, e ka marrë me humor kandidaturën e pasuesit të tij në zgjedhjet...
Lajme

Andin Hoti reagon pas raportimeve se u largua nga PDK’ja

Kryetari i delegacionit të Kosovës për bisedime për çështje e personave të zhdukur, Andin Hoti ka reaguar pas raportimeve se ai është larguar nga Partia Demokratike e Kosovës. Hoti i ka quajtur të papranueshme dhe të dëmshme për misionin e tij konfuzionin e shkaktuar ditëve të fundit. “Që nga marrja...
Lajme

Hasani i VV’së për Bahtirin: Është babgjysh e punëson femra, e ka bë harem komunën – kur nuk i do më i largon

Fatmir Hasani nga Lëvizja Vetëvendosje dega në Mitrovicë, ka hedhur akuza në drejtim të kryetarit aktual të Mitrovicës Agim Bahtiri, i cili po ashtu është pjesë e LVV-së nga viti 2019. Sipas Hasanit, Bahtiri e ka tradhtu Behgjet Pacollin dhe do ta tradhtojë edhe Albin Kurtin, prandaj Hasani ka vendosur...
Lajme

Konjufca kërkoi shtyrjen e zgjedhjeve, reagon fuqishëm Abdixhiku

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar fuqishëm ndaj idesë së Vetëvendosjes për shtyerjen e zgjedhjeve. Abdixhiku ka thënë se Vetëvendosje është e njohur me situatën në terren dhe po tmerrohet me atë me të cilën po përballet. Por, sipas Abdixhikut askush nuk guxon t’i shtyjë zgjedhjet dhe ta prekë...
Lajme

Zeka: Lëvizjes Vetëvendosje, në mënyrë rapide është duke i ra popullariteti

Gazetari dhe analisti Milaim Zeka, në emisionin Politiko në televizionin Kanal10, ka deklaruar se Lëvizjes Vetëvendosje, në mënyrë rapide është duke i ra popullariteti, dhe kjo sipas Zekës do t’i shkaktojë edhe humbje votash në zgjedhjet lokale, transmeton parrotlla.org. “Vetëm po të marrësh një shembull që ndoshta dikujt mund t’i...
Lajme

Milaim Zeka: VV’ja po rren më shumë se krejt partitë

Gazetari Milaim Zeka, përmes një postimi në profilin e tij në vacebook, ka thënë se VV-ja po rren më shumë se krejt partitë e tjera, përcjell Parrotlla.net. Zeka thotë se i njëjti nuk po tregon asgjë çfarë i thonë ndërkombëtarët në lidhje me dialogun. “Partite tjera rrejshin puna e tenderave,...
Lajme

Azem Vllasi: Atentatin ndaj meje e bëri organizata që e krijoi Lëvizja Vetëvendosje! – Ja si u krijua kjo organizatë!

Avokati i njohur Azem Vllasi dhe ish politikani e funksionari i lartë i ish-Jugosllavisë, ishte mysafir në emisionin Kojshia Show, ku foli edhe për atentatin ndaj tij, për të cilin thotë se e beri organizata që e krijoi Lëvizja Vetëvendosje. Ai tregon edhe si e krijoi organizatën “Syri Popullit” Lëvizja...
1 2 3 4 5 52
Page 3 of 52