archiveLëvizja Vetëvendosje

Lajme

“Humbësi më i madh i zgjedhjeve lokale është VV-ja”

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, vlerëson se humbësi më i madh në zgjedhjet lokale për dallim nga ato nacionale është Lëvizja Vetëvendosje. “Humbësi më i madh i këtyre zgjedhjeve lokale në krahasim me zgjedhjet nacionale është Lëvizja Vetëvendosje. Nga mbi 400 mijë vota në nivel vendi tani as 170 mijë vota...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Arrihet koalicioni mes LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje?!

Jo zyrtarisht Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur pajtueshmëri për të bashkëqeverisur në Shtime. Ky njoftim për bashkëqeverisje vjen pas një postimi të publikuar në faqen zyrtare nga kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Shtimes, Qemajl Aliu. Në foto shihen së bashku kandidati i LVV-së për...
Lajme

Humbi në Skënderaj, vjen sërish reagimi nga Bekim Jashari

Kandidati i pavarur për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar përsëri për rezultatin e zgjedhjeve të 17 tetorit. Ai përsëri ka aluduar në manipulim të votave dhe ka thënë se do t’i shkojë deri në fund rrugëve ligjore. Në fillim të një statusi të gjatë në Facebook, Jashari thotë...
Lajme

Jep dorëheqje edhe një anëtar i rëndësishëm nga VV

Kryetari i degës së VV-së në Mitrovicë, Faruk Mujka ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij. Gazeta Express ka mësuar se Mujka ka dhënë dorëheqje në mbledhjen e sotme të Kryesisë. Express ka mësuar se ushtrues detyre i kryetarit të VV-së deri në zgjedhjet e ardhshme do të jetë Alban...
Lajme

Ja nga sa asamblistë kanë fituar partitë politike në Prishtinë

Në ueb faqen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk janë proceduar të gjitha votat për asamble komunale të Prishtinës. Rezultati i 33 vendvotimeve ende nuk proceduar, pra nga 238 vendvotime rezultati është dhënë për 205 vendvotime. Nga rezultati aktual, Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të siguroi 17 ulëse në...
Lajme

Rezultati i zgjedhjeve, Kurti ndërmerr një veprim të papritur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për media ka folur rreth procesit zgjedhor dhe rezultateve të publikuara deri më tani nga KQZ-ja, shkruan Gazeta Sinjali. Ai ka treguar se nga sot do t’i takoj të gjithë kandidatët e LVV-së që janë në balotazh. “Qysh sot kam caktuar një...
Lajme

9 komuna fitohen pa balotazh, PDK ka fituar shumicën

Komisioni Qendror Zgjedhor ka filluar publikimin e rezultateve për kryetarë të komunave të Kosovës. Kur janë numëruar pothuajse gati gjysma e votave janë mësuar fituesit e nëntë komunave të Kosovës pa balotazh. Partia Demokratike e Kosovës prin me pesë komuna të fituara pa balotazh, LDK me dy komuna dhe AAK...
1 2 3 4 52
Page 2 of 52