archiveLëvizja Vetëvendosje

Lajme

E çuditshme: Përplasen ndërmjet veti deputetët e VV-së

Deputetja e LVV’së Fitore Pacolli, në Komisionin për punë të jashtme ka pasur një debat me deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, njëherazi edhe kryetar i Komisionit i cili kohëve të fundit është futur në një ‘’grevë parlamentare’’, por si duket nuk ka braktisur krejtësisht angazhimet e tij, shkruan Gazeta...
Lajme

Jep dorëheqje kryetari i Vetëvendosjes në degën e Podujevës

Bajram Ajeti ka dhënë dorëheqje nga posti i Kryetarit të Qendrës në Podujevë në Lëvizjen Vetëvendosje. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai me anë të një postimi në Facebook. Ajeti ka thënë se dorëheqja vjen pas një rrugëtimi të gjatë në LVV, për t’ia lënë pozitën në duar...
Lajme

Vetëvendosje humbi dy nga tri komunat ku ishte duke qeverisur

Lëvizja Vetëvendosje tani është partia politike që ka më së paku komuna nën drejtimin e saj. Edhe pse pritej që në balotazh gjërat të ndryshonin, për Vetëvendosjen thuajse mbetën të njëjta në aspektin e përfshirjes në komuna. Nga dy komuna të cilat drejtoi në kuadër të Zgjedhjeve Lokale në 2017,...
Lajme

“Humbësi më i madh i zgjedhjeve lokale është VV-ja”

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, vlerëson se humbësi më i madh në zgjedhjet lokale për dallim nga ato nacionale është Lëvizja Vetëvendosje. “Humbësi më i madh i këtyre zgjedhjeve lokale në krahasim me zgjedhjet nacionale është Lëvizja Vetëvendosje. Nga mbi 400 mijë vota në nivel vendi tani as 170 mijë vota...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Arrihet koalicioni mes LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje?!

Jo zyrtarisht Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur pajtueshmëri për të bashkëqeverisur në Shtime. Ky njoftim për bashkëqeverisje vjen pas një postimi të publikuar në faqen zyrtare nga kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Shtimes, Qemajl Aliu. Në foto shihen së bashku kandidati i LVV-së për...
Lajme

Humbi në Skënderaj, vjen sërish reagimi nga Bekim Jashari

Kandidati i pavarur për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar përsëri për rezultatin e zgjedhjeve të 17 tetorit. Ai përsëri ka aluduar në manipulim të votave dhe ka thënë se do t’i shkojë deri në fund rrugëve ligjore. Në fillim të një statusi të gjatë në Facebook, Jashari thotë...
1 2 3 51
Page 1 of 51