archiveLëvizja Vetëvendosje

Lajme

Mustafa: Komisioni hetimor për krizën energjetike, me apo pa LVV-në

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa ka folur për dështimin e themelimit të Komisionit Hetimor Parlamentar në Kuvend, lidhur me menaxhimin e krizës së energjisë. Mustafa në emisionin “Ditari” në Tëvë1, ka treguar arsyen se pse Lëvizja Vetëvendosje nuk ka votuar për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar. “Ishte një kërkesë që...
Lajme

30%-shi nga Trusti – Lëvizja Vetëvendosje bën publik vendimin

Lëvizja Vetëvendosje ka hedhur poshtë iniciativën ligjore të opozitës për ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale. Në pyetjen se a do ta mbështesin propozimin e PDK-së për tërheqjen e 30% të Trustit, si ndihmë ekonomike ndaj qytetarëve, shefja e GP të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, ka qenë e prerë duke thënë...
Lajme

‘Hajn, mashtruese ordinere, rrinë duke incizuar’: Eskalon debati në mes deputetit të VV’së dhe kryesueses së SHSKUK’së

Ka eskaluar debati në mes të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Mirsad Shkreta dhe kryesueses së Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK), Agreta Gashi, e cila ishte emëruar nga Qeveria Kurti, shkruan Gazeta Metro. Në vizitën që patën sot deputetët e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi, me Bordin e SHSKUK’së...
Lajme

Ky është deputeti që u bë sot pjesë e Kuvendit të Kosovës

Halil Thaçi ka dhënë sot betimin si deputeti më i ri nga Lëvizja Vetëvendosje Thaçi është betuar se do të kryejë me nder dhe përgjegjësi detyrën si deputet i Kuvendit të Kosovës. Ndryshe, Thaçi do të zëvendësojë deputetin Alban Hyseni, i cili është zgjedhur kryetar i Komunës së Gjilanit....
Lajme

Ky deputet i Vetëvendosjes jep dorëheqje nga pozita e tij

Alban Hyseni i Lëvizjes Vetëvendosje ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetit. Kjo pasi të enjten në Kuvendin Komunal të Gjilanit do ta bëjë betimin për marrjen e postit të kryetarit të komunës, shkruan Gazeta Express. Për dorëheqjen ai ka njoftuar në një postim në “Facebook”. “Sot firmosa dokumentin e...
Lajme

E papritur: LDK-VV koalicion në Prishtinë?

Përparim Rama i bën ofertë Vetëvendosjes për koalicion në Prishtinë! Sot në Kuvendin Komunal të Prishtinës po mbahet seanca inauguruese e kryetarit të ri, Përparim Ramës dhe asamblesë së kryeqytetit. Pas inaugurimit, Rama do të vazhdojë negociatat për krijimin e koalicionit në Prishtinë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se...
Lajme

E çuditshme: Përplasen ndërmjet veti deputetët e VV-së

Deputetja e LVV’së Fitore Pacolli, në Komisionin për punë të jashtme ka pasur një debat me deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, njëherazi edhe kryetar i Komisionit i cili kohëve të fundit është futur në një ‘’grevë parlamentare’’, por si duket nuk ka braktisur krejtësisht angazhimet e tij, shkruan Gazeta...
Lajme

Jep dorëheqje kryetari i Vetëvendosjes në degën e Podujevës

Bajram Ajeti ka dhënë dorëheqje nga posti i Kryetarit të Qendrës në Podujevë në Lëvizjen Vetëvendosje. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai me anë të një postimi në Facebook. Ajeti ka thënë se dorëheqja vjen pas një rrugëtimi të gjatë në LVV, për t’ia lënë pozitën në duar...
1 2 3 52
Page 1 of 52