archiveLDK

Lajme

Beqiri: Zgjedhjet, zgjidhja e vetme

As rezoluta e re mbi dialogun, e hartuar nga liderët e koalicionit qeverisës para dy ditësh, nuk pritet t’i bëjë bashkë pushtetin e opozitën rreth fazës finale të negociatave me Serbinë. Në propozim-rezolutën e pushtetit theksohet qëndrimi i Kuvendit kundër prekjes së sovranitetit dhe integritetit territorial të Kosovës, gjithashtu kërkohet...
Lajme

LDK nuk e pranon emrin e Adem Demaçit për një rrugë

Dega e PDK-së në Fushë Kosovë më 11 shtator të këtij viti ka marrë vendim që t’i propozojë Komunës për ndërrimin e emërtimit të rrugës “Dardania”, në emrin e atdhetarit të çështjes Kombëtare Adem Demaçi. Mirëpo, kjo parti përmes një kumtese për media ka bërë të ditur se ky propozim...
Lajme

Çfarë kanë të përbashkët Vjosa Osmani dhe Teuta Rugova?

Deputetja nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani po ndjek hapat e deputetes, Teuta Rugova, e cila shpesh herë kundërshton vendimet e partisë së saj, (LDK-së) për të përkrahur Qeverinë në pushtet, siç mori pjesë e vetme në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga Qeveria ku po diskutohej për emërimin e...
1 45 46 47
Page 47 of 47