archiveLDK

Lajme

Ndodh e papritura: PDK dhe LDK lidhin koalicion në këtë komunë

Partia Demokratike e Kosovës në Malishevë ka nënshkruar sot marrëveshje për koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Këtë e ka bërë të ditur kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Malishevës, Isni Kilaj, gjatë një takimi me qytetarët e kësaj komune. Ai tha se do të jetë kryetar i...
Lajme

AAK dhe LDK arrijnë koalicion në këtë komunë

AAK-ja do ta përkrahë LDK-në në zgjedhjet e balotazhit për kryetarë komunash në Fushë Kosovë. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga AAK të cilët kanë kërkuar nga votuesit e tyre që të përkrahin kandidatin e LDK-së, Burim Berisha. “Vota e çdo antari të...
Lajme

AAK mbështet LDK-në në këtë komunë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur që në garën e balotazhit në Fushë Kosovë të rreshtohet krah Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kështu ka bërë të ditur kryetari i degës së AAK-së në Fushë Kosovë, Besnik Shala, i cili tha se pas konsultimit me të gjitha strukturat e kësaj partie...
Lajme

Agim Veliu thyen heshtjen, ja çfarë thotë tash për LDK-në

Deputeti i LDK-së dhe ish-kryetari i Podujevës, Agim Veliu, ka komentuar deklaratën e kandidatit për kryetar të kësaj komune, Ekrem Hyseni, i cili dje në Frontal të T7 ka deklaruar se “Nuk e di nëse ka bërë fushatë apo jo, por nëse ka bërë fushatë për neve s’ka bërë”. Agim...
Lajme

AAK lidh koalicion me LDK në këtë komunë të madhe

Dega e AAK-së në Gjilan ka bërë të ditur se kanë arritur marrëveshje për koalicion me LDK-në për raundin e dytë të zgjedhjeve që do të mbahen më 14 nëntor. Marrëveshja është konfirmuar nga vetë faqja e AAK-së, dega në Gjilan, në një postim të tyre. Në foton e bashkangjitur...
Lajme

EKSKLUZIVE: Nënshkruhet koalicioni LDK-VV

Kandidati i LDK-së për kryetar të Junikut, Ruzhdi Shehu ka bërë të ditur se është nënshkruar koalicioni LDK-LVV në këtë komunë. Shehu përmes një postimi në Facebook tha se ditëve në vijim do të publikojnë edhe programin e përbashkët qeverisës 2022-2025. ” LDK Dega në Junik dhe LVV Qendra në...
1 2 3 4 5 47
Page 3 of 47