archiveLDK

Lajme

Kjo parti paralajmëron zgjedhje të brendshme

Lidhja Demokratike e Kosovës, Dega në Gjilan, ka paralajmëruar Kuvend të jashtëzakonshëm zgjedhor përbenda 90 ditëve. Nëpërmjet një komunikate lëshuar për medie thuhte se LDK-ja në Gjilan se të shtunën kanë mbajtur takim me strukturat e partisë, përfshirë Kryesinë, kryetarët e nëndegëve dhe struktura të tjera lidhur me këtë çështje,...
Lajme

LDK ndërmerr një veprim të papritur

Lidhja Demokratike e Kosovës ka thirrur konferencë për media sot në orën 16:00. Kjo konferencë vije pas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për anulimin e votave me postë në garën e balotazhit për kryetar të Komunës së Dragashit. “Të dashur qytetarë, sot, PZAP mori vendim skandaloz...
Lajme

Qëndron Kastrati në LDK? Ja çfarë thotë Lumir Abdixhiku

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se e ka ftuar kandidatin e PSD-së, Qëndron Kastratin që të garojë nga radhët e LDK-së për të parin e Kamenicës. Mirëpo sipas Abdixhikut, ai ka refuzuar për shkak të dallimeve ideologjike që kanë. “Unë e kam ftuar...
Lajme

PAMJE: Festë e madhe në Prishtinë pas fitores së Ramës

Përkahës të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë kanë dalur të festojnë fitoren e kandidatit të tyre për Prishtinën, Përparim Ramës. Në pamjet e siguruara nga lajmi.net, shihen numër i madh i përkrahësve të Ramës duke festuar në qendër të qytetit, si dhe në rrugën B, shkruan lajmi.net. E gjithë...
Lajme

LDK nis festën në Prishtinë

Simpatizantë të shumtë janë mbledhur para selisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë. E gjitha kjo vetëm pak minuta pas mbylljes së vendvotimeve. Siç mund të shihet edhe në imazh, masat antiCOVID-19 nuk është se po respektohen në plotni....
Lajme

Konfirmohet: PDK-LDK arrijnë marrëveshje koalicioni në këtë komunë

PDK-ja dhe LDK-ja kanë arritur marrëveshje koalicioni për balotazhin 14 nëntorit në Komunën e Malishevës. Marrëveshja e bashkëpunimit për bashkëqeverisje mes PDK-së dhe LDK-së përmban 10 nene dhe është nënshkruar nga Isni Kilaj i PDK-së dhe Bajrush Hoti i LDK-së. Këto dy parti janë marrë vesh që të bashkëqeverisin në...
Lajme

LDK dhe VV arrijnë koalicion në këtë komunë shumë të përfolur

Lidhja Demokratike e Kosovës në Dragash ka nënshkruar sot marrëveshje për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në rrjete sociale të faqes zyrtare të degës së LDK-së në këtë komunë. “Arrihet marrëveshja e koalicionit mes Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)- Dega Dragash...
1 2 3 4 47
Page 2 of 47