archiveLabinot Tahiri

ShowBiz

Pas mbajtjes së maturës në Ulqin, Labi: Maturantë dilni edhe ju për të drejtat e juaja, do të këndoj falas në të gjitha maturat në Kosovë

Këngëtari i njohur nga Ferizaj, Labinot Tahiri, ditën e djeshme ka bërë thirrje për protestë para objektit të Ministrisë së Shëndetësisë në Prishtinë. Kjo për shkak se sipas MSH-së, dasmat dhe mbrëmjet muzikore nuk janë te lejuara të mbahen akoma si pasojë e COVID-19. Labi, i cili po shijon disa...
ShowBiz

Labi i bie pishman, largon videot e kërkon falje

Ish-deputeti, këngëtari e humanisti, Labinot Tahiri u bë goxha i përfolur në media ditëve të fundit. Kjo pas disa videove që i publikoi ku ishte si rrallë herë i mllefosur, shkruan gazeta inFokus. Këto erdhën pas një reagimi të tij, ku tha që do të thërret protesta nëse nuk lejohet...
ShowBiz

Fjolla Morina i del në mbrojtje Labinot Tahirit

Fjolla Morina i ka dalë në mbrojtje publikisht Labinot Tahirit. Pas marrjes së vendimit nga ministri Vitia, që si pasojë e parandalimit të përhapjes së Covid-19 të anulohen dasmat dhe ahengjet ka pasur reagime të shumta, shkruan lajmi.net. Më i zhurmshmi ka qenë Labi i cili ka kërkuar protestë. Ka...
Lajme

Reagon Leonora Jakupi pas thirrjes së Labit për protestë

Leonora Jakupi mendon se nuk është me vend thirrja e Labinot Tahirit për protestë. Labinot Tahiri mëngjesin e sotëm reagoi përmes një postimi të gjatë, pas njoftimit se gjatë këtij viti mund të anulohen dasmat e ahengjet e tjera familjare. Duke prezantuar masat e reja lehtësuese, ministri i Shëndetësisë, Arben...
ShowBiz

Labi paralajmëron protesta nëse anulohen dasmat për këtë verë

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, këngëtari Labinot Tahiri, ka reaguar ashpër pas paralajmërimeve se këtë verë nuk do të ketë organizime të dasmave e ahengjeve të tjera familjare. Tahiri thotë se këngëtarët që kanë rezervuar dasma kanë marrë ‘kapar’ dhe se nuk mund t’i kthejnë nëse anulohen dasmat, meqë i...
1 2 3 4 5 11
Page 3 of 11