archiveLabinot Tahiri

Lajme

Labi realizon inciativën e madhe, i blenë aparaturat e oksigjenit, për të infektuarit me Covid-19!

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe këngëtari, Labinot Tahiri, ka realizuar iniciativën në ndihmë të popullit. Labi ka bërë të ditur se fondacioni i tij “Labinot Tahiri” ka vendosur t’u dalë në ndihmë spitaleve rajonale, të cilat po përballen me mungesë të oksigjenit për pacientët që po trajtohen me COVID....
ShowBiz

Labi: Më mirë i heshtur se sa i sharë dhe duke mos pranuar mirënjohje

Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, ka qenë duke ngritur zërin për bizneset që kanë pasur probleme gjatë pandemisë coronavirus. Pasi e anuloi protestën në qytetin e Ferizajit, artisti tashmë ka ardhur me një deklaratë në rrjetin social Instagram. Labi është shprehur se dëshiron të jetë i heshtur, se sa të...
ShowBiz

Labinot Tahiri anulon protestën e thirrur për sot: Të gjitha ankesat e gastronomëve paskan qenë politike, i paskan punët mirë

Këngëtari Labinot Tahiri e ka anuluar protestën të cilën e ka thirrur sot, për shkak që gastronomët janë distancuar nga kjo protestë. Kjo u bë e ditur përmes një postimi në Facebook, në të cilin këngëtari tha se thirrja e tij për protestë ishte e drejtë dhe e sinqertë. “Sot...
ShowBiz

Labi shpërndan lajmin e doktorëve që nuk po besojnë në ekzistencën e coronavirusit: Nuk e thash unë por mjekët, po dalin të gjitha me kohë

Këngëtari i njohur shqiptar, njëherësh edhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, sërish është përfshirë një debat për coronavirusin. Kjo vjen pasi disa anëtarë të Aleancës Botërore të Doktorëve në ShBA po thonë se coronavirusi është thjeshtë një grip sezonal, për të cilin shërimi është i zakonshëm. Ata madje...
ShowBiz

‘Hallakam’ nga Labi dhe Albina

Këngëtari i mirënjohur Labinot Tahiri në bashkëpunim me këngëtaren Albina Kelmendi sot e kanë publikuar këngën e re. Kjo këngë titullohet “Hallakam”, kurse është duke u pritur jashtëzakonisht mirë nga publiku, raporton “Epoka e re”. Labinot Tahiri e ka vlerësuar lartë këngëtaren pejane Albina Kelmendi. “Albina Kelmendi një yll me...
Lajme

Labinot Tahiri i del në mbrojtje të Albin Kurtit, thotë se nuk është anti-amerikan – ka një mesazh për kundërshtarët e tij

Ish-deputeti i Parlamentit të Kosovës, Labinot Tahiri i ka dal në mbrojtje liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Tahiri nuk beson se ish-kryeministri i Kosovës është anti-amerikan, transmeton Indeksonline. Përmes një statusi këngëtari i njohur ka kërkuar nga kundërshtarët e Kurtit që të bëjnë diçka për rinin e Kosovës dhe...
1 2 3 4 13
Page 2 of 13