archiveLabinot Tahiri

Lajme

Ëndrra e Labinot Tahirit vazhdohet edhe nga Albin Kurti

Albin Kurti sot tregoi emrat e Lëvizjes Vetëvendosje për pozitat e ministrave dhe atë të zëvendëskryeministrit. E në këtë pikë, është e pamundur të mos kujtojmë ish deputetin Labinot Tahirin dhe kërkesën e tij lokaliste që në qeverinë e Kosovës të kishte edhe ministër nga qyteti i Ferizajit.  Labinot Tahiri...
ShowBiz

Labinot Tahiri blen veturë super luksoze

Labinot Tahiri ka ndarë me ndjekësit disa imazhe bashkë me gruan dhe fëmijët. Përmes këtyre fotografive, ai bëri të ditur se ka blerë veturë të re të tipit “Mercedes”. Pranë këtyre imazheve ai uroi familjen e tij që ta gëzojnë së bashku këtë veturë, ndërsa e thekson se nuk duhet...
Lajme

Labi s’e kalon pragun, mbetet jashtë Kuvendit

Kandidati i AAK-së, Labinot Tahiri,ka bërë të ditur se nuk do të jetë pjesë e Kuvendit. Labi icili ishte pjesë e Kuvendit në legjislaturen e fundit, ka lën të kuptohet se tani do të vazhdoj aktivitetin e tij jashtë Kuvendit, pasi nuk ka marrë vota të mjaftushme për një mandat...
ShowBiz

Labinot Tahiri: Mjekrën e premtova vetëm për portale

Koalicioni parazgjedhor nga AAK dhe PSD thonë se kandidati I tyre për kryeministër do vazhdoj me punët që kanë mbetur. Këngëtari dhe tash kandidatë për deputet Labinot Tahiri ka deklaruar se ai votat në mandatin e kaluar e ka marrë nga besimi i qytetarëve. “ Mu mkanë votuar ata njerëz...
Lajme

Labinot Tahiri me disa këngëtarë tjerë aderojnë në AAK

Duket që Labinot Tahiri nuk do të jetë i vetmi këngëtar i kthyer në politik dhe tani e tutje do të jetë pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Kjo pasi që, sonte duke filluar në orën 18:00, në AAK-në e Ramush Haradinajt, përveç Labinot Tahirit, pritet të aderojnë edhe...
Lajme

Tahiri për Haradinajn: Njeri i hekurt dhe i panënshtruar

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri është pritur në takim nga kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj. Haradinaj gati dy javë më parë dha dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës, për shkak të një ftese nga Gjykata e Hagës. E për çka edhe sot Tahiri e quan Haradinajn, +njeri...
Lajme

Labinot Tahiri: Kam ambicie për kryeministër ose president

Ketë javë n’Kosovë Show ka qenë këngëtari e deputeti i Kuvendit të Kosovës. Ndër të tjera i është pyetur për ambiciet politike deri ku i ka Labi. Ai nuk ka hezituar të thotë se ka pretendime për tu bërë kryeministër apo president, por ka thënë se për këto pozita është...
Lajme

Labi befason: Donald Trump nuk është më i aftë se Albin Kurti

Këngëtari, njëherit deputeti Labinot Tahiri ka folur sot rreth zhvillimeve të fundit të politikës globale në botë, madje ka marrë disa krahasime të lehta Kosovë-SHBA. Labi ka deklaruar sot se presidenti i SHBA’së, Donald Trump është më i dobët se lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. “Donald Trum nuk është...
1 2 3 6
Page 1 of 6