archiveKuvendi i Kosovës

Lajme

Kuvendi nesër mbanë seancë për dialogun me Serbinë

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenare lidhur me rezolutën e dialogut me Serbinë. Burime të Telegrafit brenda Kuvendit, kanë thënë se seanca do të nis në orën 10:00. Rezoluta e cila pritet të votohet në Kuvendin e Kosovës lidhur me dialogun me Serbinë, thekson se kryetari i...
Lajme

Votohet Projektligji për Forcën e Sigurisë së Kosovës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar projektligjin e dytë për transformimin e FSK’së në ushtri, raporton Gazeta Express. Projektligjin për Forcën e Sigurisë së Kosovës, është votuar sot në lexim të dytë nga 107 deputetë. Të gjitha votat kanë qenë pro, ndërsa asnjë deputet kundër. Ky  projektligj sot është...
Lajme

Votohet Projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes

Në Kuvendin e Kosovës është votuar në lexim të dytë Projektligjin për transformimin e Ministrisë së FSK-së në Ministri të Mbrojtjes, raporton Gazeta Express. Me 106 vota pro dhe asnjë kundër dhe një abstenim është votuar Projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes. Ky është Projektligji i parë nga pakoja e projektligjeve...
Lajme

Të premten në orën 10:00 nis seanca për transformimin e FSK-së në Ushtri

Të premten duke filluar nga ora 10:00, nis seanca plenare e Kuvendit të Kosovës për transformimin e FSK-së. Seanca plenare e Kuvendit do të mbahet të premten, më 14. 12. 2018, në orën 10:00, në sallën e Kuvendit. Ndërkaq, Ceremonia në Ministrinë e FSK-së do të mbahet në orën 17:00,...
Lajme

Xhandarmëria serbe ndalon në kufi deputetin nga Kosova, reagon Kuvendi

Kuvendi i Republikës së Kosovës me shqetësim të thellë ka pranuar lajmin për ndalimin e sotëm të deputetit të tij, Sllobodan Petroviq, nga ana e xhandarmërisë së Serbisë, në pikën kufitare në Merdare. Deputeti Petroviq ishte duke udhëtuar në një vizitë familjare në Serbi (përkatësisht te motra e tij), në...
Lajme

Kryesia e Kuvendit nesër diskuton për Ushtrinë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës, ku pritet të procedohen ligjet për FSK-në. Në rendin e ditës janë pikat e papërfunduara nga seanca plenare, mbajtur më 13 shtator, 18, 31 tetor, 2, 7 dhe 23 nëntor, në mesin e të cilave janë votimi në...
Lajme

Lajm i madh për Kosovën: Javën e ardhshme bëhet ushtria

Kuvendi i Kosovës pritet që në seancën e radhës ta fus në rend të ditës projektligjin për ushtrinë e Kosovës. Indeksonline ka siguruar agjendën e përgatitjes plenare. Kësisoj, me 3 dhjetor (të hënën) pritet fillimisht të mbahet mbledhja e kryesisë e më pas të caktohet mbajtja e seancës parlamentare. Pika...
Lajme

Deputeti dyshon se KEDS-i e shkaktoi qëllimisht krizën energjetike

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, dyshon se kriza me energji elektrike u shkaktua qëllimisht për llogari të dikujt. Prandaj, në rrjetin social Facebook, deputeti Nitaj ka pyetur nëse vet KEDS-i e ka shkaktuar këtë krizë energjetike. “A është e mundur që KEDS ta ketë shkaktuar qëllimisht...
1 8 9 10 11
Page 10 of 11