archiveKujtim Shala

Lajme

Kujtim Shala: Pamjet e kamerave do të tregojnë se nuk e prekëm me dorë Gjyshincen, po gënjen publikisht

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Kujtim Shala, njëherit deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka folur ekskluzivisht për Klan Kosovën rreth raportimeve për incidentin ndaj Vetëvendosjes. Ai pretendimet për përplasje me Vetëvendosjen i ka quajtur gënjeshtra publike, dhe sipas tij ka pamje të cilat e dëshmojnë të vërtetën, njofton Klan...
Lajme

Si nisi përplasja në mes të Shalës dhe Gjyshincës në komision?

Mbledhja e sotme e Komisionit për Punë të Jashtme u përcoll me ofendime të shumta në mes të deputetëve, raporton Gazeta Express. Kryetarja e Komisionit, Time Kadrijaj, ndërpreu mbledhjen pas përplasjes së deputetit Kujtim Shala me Gazmend Gjyshincën e LVV-së. “Dua të lidhem shkurt me profesorin akademikun e nderuar Kujtim...
Lajme

Katër deputetë të LDK-së pozitivë me Covid-19, flasin 2 prej tyre

Katër deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë dalë pozitivë në testin për Covid-19. Burime të cituara nga mediat e Prishtinës bëjnë të ditur se katër deputetët e LDK-së që kanë rezultuar pozitiv janë: Arben Gashi, Kujtim Shala, Haxhi Avdyli dhe Visar Hoti. Sipas...
Lajme

Kujtim Shala, i propozuari i LDK’së për president?

Lidha Demokratike ka propozuar nënkryetarin aktual të Kuvendit të Kosovës nga ky subjekt politik, Kujtim Shala për president të vendit, në kuadër të tentimit për arritjen e një marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje. Kështu thonë burime brenda LDK-së, sipas të cilave kjo parti po insiston që në kuadër të marrëveshjes 6-4,...
Lajme

Këta janë shtatë kandidatët për kryetar të ardhshëm të LDK’së

Isa Mustafa, Lutfi Haziri, Agim Veliu, Vjosa Osmani, Kujtim Shala, Arben Gashi dhe Avdullah Hoti, janë gjashtë pretendentët për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Deri tash kandidaturën e ka shpall, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri i cili njëherit është Kryetar i Komunës së Gjilanit. “Besoj shumë që marrëveshja...
Lajme

Kujtim Shala kandidat për Kryeministër nga LDK?

Anëtari i kryesisë së LDK-së Kujtim Shala, ka shprehur hapur pretendimet për të kandiduar për postin e Kryeministrit të vendit, në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Ndonëse zyrtarisht LDK nuk ka nominuar askënd deri më tani për kandidat për Kryeministër, ish-ministri i kulturës në qeverinë e kaluar është deklaruar i gatshëm...
1 2
Page 1 of 2