archiveKQZ

Lajme

Ja kur shpallen rezultatet përfundimtare të balotazhit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot do të shpallë rezultatet përfundimtare të rundit të dytë të zgjedhjeve lokale të cilat janë mbajtur me 14 nëntor, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu ka bërë të ditur ky zëdhënësi i këtij institucioni, Valmir Elezi përmes një komunikate për media. “Ju njoftoj se sot (e shtunë,...
Lajme

KQZ jep informacionet e fundit rreth procesit të votimit

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka mbajtur një konferencë për media, ku ka njoftuar për procesin e votimit në 21 komunat në të cilat po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve, raporton Express. KQZ ka ftuar të gjithë qytetarët me të drejtë vote që të shfrytëzojnë të drejtën e tyre...
Lajme

KQZ vendos për rinumërimin edhe 43 vendvotimeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendim për rinumërimin e 43 vendvotimeve të Zgjedhjeve Lokale 2021, të cilat u takojnë komunave të ndryshme. 8 vendvotime u takojnë Zgjedhjeve për Kryetarë të Komunave, ndërsa 35 vendvotime të tjera u takojnë Zgjedhjeve për Kuvende Komunale. Javën e kaluar KQZ kishte rinumëruar 8 vendvotime...
Lajme

KQZ merr vendimin: Të rinumërohen 23 vendvotime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur që të rinumërohen 23 vendvotime të zgjedhjeve të lokale të 17 tetorit. Tetë nga vendvotimet janë për kryetar komune, ndërsa 15 për Kuvende komunale. Kryeshefi i sekretariatit, Burim Ahemtaj tha se këto rinumërime janë për shkak të parregullsive teknike dhe mos përputhjeve të...
Lajme

A do të ketë rinumërim në ndonjë vendvotim?

Puna në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon në tri ndërrime, teksa pritet që gjatë ditës së enjte, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të mbajë mbledhjen e radhës për të shqyrtuar raportin e QNR-së. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka bërë të ditur se nesër pritet të merret vendim në...
1 2 3 5
Page 1 of 5