archiveKosovë

Lajme

Serbia i hakmerret Kosovës – bllokon rrugët për mallërat evropiane

Serbia ka marrë vendim që të gjitha mallërat evropiane që kanë destinacion Kosovën dhe anasjelltas të mos lejohen të qarkullojnë rrugëve të saj. Vendimi ka hyrë në fuqi në ora 00:00, të mëngjesit të sotëm. Biznesmen kosovarë i kanë treguar Insajderit, se kamionët me mallra që kanë destinacion Kosovën nuk...
Sporti

Sa paguhet një gjyqtar në Spanjë dhe sa në Kosovë

Gjyqtarët e futbollit në Spanjë kanë shijuar këtë sezon rritjen e pagave të tyre falë një marrëveshje të arritur ndërmjet Ligës Profesioniste të Futbollit dhe RFEF. Marrëveshja do të jetë në fuqi deri në vitin 2023 dhe në këtë mënyrë, gjyqtarët e La Ligas bëhen më të paguarit në botë....
Lajme

Borë në Kosovë, fillojnë përgatitjet e duhura për sezonin dimëror

Të gjitha rrugët në Republikën e Kosovës janë të gatshme për sezonin dimëror. Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu ka bërë të ditur se të gjitha rrugët në Kosovë janë të përgatitura për sezonin dimëror. Ai tha se për mirëmbajtjen e tyre janë përzgjedhur shtatë kompani, të cilat do të kujdesen...
Lajme

28 euro në ditë për një të burgosur në Kosovë

Mbi 1 mijë të burgosur nëpër Qendrat Korrektuese të Kosovës po i kushtojnë shtetit një shumë të madhe parash. Të njëjtëve po u sigurohet edhe kujdesi higjenik dhe shëndetësor. Megjithë buxhetin modest të Kosovës, të burgosurit që vuajnë dënimet nëpër Qendrat Korrektuese, shtetit po i kushtojnë mjaftë shumë, shkruan lajmi.net.Numri...
Lajme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Të hënën priten reshje lokale shiu, më pas mot i mirë dhe kryesisht me diell. Nga dita e martë, fusha anticiklonike nga Europa perëndimore dhe qendrore, sërish do të fuqizohen mbi rajon duke kushtëzuar mot stabil dhe me diell, derisa temperaturat mbeten mbi vlera mesatare. E hënë – Mot me...
1 5 6 7
Page 7 of 7