archiveKosovë

Lajme

Lojërat e fatit mund të hapen përsëri në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka draftuar një projektligj për Lotarinë e Kosovës. Aksioni në Karaçevë  Ishte njëri ndër  më të mëdha kundër krimit të organizuar. Aty Policia e Kosovës shkatërroj disa biznese  ilegale në të cilat zhvilloheshin lojërat e fatit. Gjithë këto veprime u morën pasi që me një ligj të...
Lajme

Moti i nxehtë vijon edhe nesër

Pjesa e parë e ditës do të vijojë me mot me diell, por gjatë pjesës së dytë parashihet të ketë kushte tjera meteorologjike, vranësira të paqëndrueshme të cilat vende-vende parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...
Lajme

Sali Berisha tallet me vizitën e Ramës në Kosovë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha është tallur me vizitën e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Kosovë. Berisha, pretendon se Rama erdhi në Kosovë pa u ftuar nga askush, raporton arbresh.info. “Dje ne Prishtine. Kur shkon pa ftuar e gjen pa shtruar”, ishte mbishkrimi I tij sipër një fotografie të Ramës....
Lajme

Edi Rama para largimit nga Kosova jep një lajm të rëndësishëm

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka përmbyllur takimin 24 orësh në Kosovë. Në konferemcë për media Edi Rama dha lajmin për hyrje në funksion të rrjetit të përbshkët elektroenergjik mes Kosovës dhe Shqipërisë. “Lidhur me hyrjen në funksion të rrjetit të përbashkët elektroenergjetik dhe të investinit të madh të interkonjeksionit midis...
Lajme

Edi Rama nesër në Kosovë, ja më kë pritet të takohet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë nesër Kosovën. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah Hoti, Kryeparlametnarja Vjosa Osmani si dhe liderët e partive. Vizita e Ramës po bëhet...
Lajme

A do të kemi rikthim të masave kufizuese, ja çfarë thotë Lul Raka

Mikrobiologu Lul Raka ka folur pas rritjes së numrit të rasteve me Covid019 javët e fundit në vend. Thotë se duhet respektuar rekomandimet e autoriteteve përgjegjëse, që të mos përkeqësohet situata. “Kjo rritje shqetësuese e ditëve të fundit është rezultat i disa faktorëve, Në radhë të parë është mos zbatim...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7