archiveKosovë – Çeki

Sporti

Albert Bunjaki: Çekia më e mirë se Kosova pavarësisht humbjes

Përfaqësuesja e Kosovës ka regjistruar fitore të jashtëzakonshme në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Në stadiumin “Fadil Vokrri”, “Dardanët” e kanë mposhtur Republikën e Çekisë me rezultat të ngushtë 2:1. Ndeshja në fjalë ishte një matës i mirë për zhvillimin e Përfaqësueses së Kosovës sipas ish-trajnerit Albert...
Sporti

Përkundër paraqitjes së dobët kundër Çekisë, Edon Zhegrova bën veprimin e papritur në rrjetet sociale

Përfaqësuesja e Kosovës regjistroi dje fitore kundër Republikës së Çekisë me rezultat 2:1 në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020". Në fushë nga minuta e parë luajti Edon Zhegrova pas mungesave të shumta në fazën ofanzive për shkak të lëndimeve, shkruan Zëri.info. Përkundër pritjeve të mëdha nga futbollisti...
Sporti

“Daily Mail” me shkrim të veçantë për Kosovën, Hadërgjonaj rrëfen përjetimin e luftës para ndeshjes me Anglinë

I lindur dhe rritur në Zvicër, Florent Hadërgjonaj i Huddersfieldit pranoi të luajë për Kosovën më herët gjatë vitit. Duke pas parasysh historinë e ekipit më të ri të futbollit, ka qenë një përvojë e jashtëzakonshme për mbrojtësin 25-vjeçar. Kështu nis një artikull për Kosovën dhe Hadërgjonaj, “Daily Mail”, që...
Sporti

Kjo ishte festa e kroatëve pas fitores së Kosovës ndaj Çekisë

Kosova sot ka shënuar njërën prej fitoreve më të rëndësishme në historinë e saj, që nga pranimi në UEFA. Djelmoshat e Challandes, përkundër mungesave të shumta të bashkëlojtarëve në formacionin startues, ia arritën qëllimit, që t’i bëjnë të lumtur ata 13 mijë të pranishëm e qindra-mijëra të tjerë që i...
Sporti

Mediat zvicerane thurin lavdata për Kosovën

Raporit i gazetës zvicerane “Blick” ka shkruar për Kosovën si “të pamposhturit për 15 ndeshje”. Kosova ka shënuar fitore historike ndaj Republikës Çeke me rezultat 2:1 në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2020. Gazeta zvicerane Blick ka dalë menjëherë me një titull bombastik në faqen e...
Sporti

Emocionuese: Komentatori kosovar ‘shpërthen’ pas dy golave të Kosovës

Kosova të shtunën ka mposhtur kombëtaren e Çekisë me rezultat 2-1. Fitorja e u bë edhe më dramatike pasi që Kosova fitoi ndeshjen me përmbysje spektakulare, shkruan AlbanienShow. Si çdo tifoz shqiptar edhe komentatorët e sportit e kanë shijuar në maksimum triumfin e Kosovës. Florim Canolli, komentatori i ‘Super Sport’...
Sporti

Ja çka shkruajnë mediet çeke, pas humbjes nga Kosova

Kombëtarja e Kosovës duket se ka befasuar atë të Çekisë me humbjen që i shkaktoi sot. Në ‘Fadil Vokrri’, në Prishtinë, Kosova ka arritur ta mposht Çekinë me rezultatin 2:1. Me këtë fitore, Kosova merr kryesimin e Grupit A (Anglia dy ndeshje më pak), duke grumbulluar 2 pikë më shumë...
1 2
Page 1 of 2