archiveKosovë – Angli

Sporti

Trajneri i Anglisë ka disa fjalë për Vedat Muriqin

Gareth Southgate ka vetëm fjalë të mira për lojtarët e Kosovës para ndeshjes të martën në “St Mary’s Stadium”. Ai ka përmendur Celinën, Muriqin e Vojvodën, për këtë të fundit thotë se “është një mbrojtës shumë i fortë, me aftësi të mira edhe sulmuese”. Angli – Kosovë, do të jetë...
Sporti

Chamberlain: Ne ëndrrojmë që të fitojmë “Euro 2020”, por së pari duhet të mposhtim Kosovën

Ylli i Liverpoolit, Alex Oxlade Chamberlain, ka folur për sukseset e kombëtares angleze në kualifikimet për Euro 2020, në Grupin A. Edhe pse Anglia tashmë mbanë pozitën e parë të tabelës në këtë grup, Chamerlain ka thënë se sfidë për kombëtarëne tij do të jetë përballja me Kosovën, tansmeton Korrespodenti....
Sporti

Anglia e paralajmëron Kosovën: E kemi sulmin e klasit botëror

Gareth Southgate ka paralajmëruar se Anglia e ka sulmin e klasit botëror me Harry Kane, Raheem Sterling dhe Marcus Rashford në përbërje, një ditë para ndeshjes kualifikuese kundër Kosovës në Southampton. Kosova e viziton Anglinë të martën, pas një fitoreje të jashtëzakonshme kundër rivalit të drejtpërdrejt për vendin e dytë,...
Sporti

Lajm i madh për Kosovën, rikthehet ylli i ekipit!

Lajm i madh për Kosovën dhe Werder Bremenin, pasi Milot Rashica do të kthehet në dispozicion të trajnerit të tij. Ai humbi ndeshjet me Kosovën dhe sfidat në Bundesligë. Mëkat i madh, pasi shqiptari ishte në formë të mirë. Stafi mjekësor i ekipit gjerman ka bërë me dije se dëmtimi...
Sporti

Celina sypatrembur, nuk i ka frikën as Anglisë, ja çfarë thotë

Bersant Celina e ka pranuar se fitorja e Kosovës kundër Republikës së Çekisë në ka qenë shumë e rëndësishme në përpjekjet e Kosovës për ta siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian 2020 për herë të parë. Kosova e Bernard Challandes e mundi me rikthim 2:1 Çekinë të shtunën në stadiumin Fadil...
Sporti

“Daily Mail” me shkrim të veçantë për Kosovën, Hadërgjonaj rrëfen përjetimin e luftës para ndeshjes me Anglinë

I lindur dhe rritur në Zvicër, Florent Hadërgjonaj i Huddersfieldit pranoi të luajë për Kosovën më herët gjatë vitit. Duke pas parasysh historinë e ekipit më të ri të futbollit, ka qenë një përvojë e jashtëzakonshme për mbrojtësin 25-vjeçar. Kështu nis një artikull për Kosovën dhe Hadërgjonaj, “Daily Mail”, që...
Sporti

“Dardanët” nisen drejt Anglisë

Kosova nuk do të jetë e vetme as në ndeshjen e ardhshme ndaj Anglisë. Sot një pjesë e tifozëve “Dardanët” është nisur drejt Anglisë. “Ndalja e radhës, Luton”, kanë shkruar “Dardanët”. Qindra tifozë do të udhëtojnë nga Kosova, e mijëra tjerë nga Evropa për t’i përkrahur djemtë tanë. Angli –...
Sporti

Bastoret nuk i japin as një gjasë Kosovës përballë Anglisë

Të marten luhet ndeshja e vlefshme e grupit A, ku takohen kombëtarja e Anglisë dhe ajo e jona (Kosova) Kjo ndeshje e cila zhvillohet në Southampton është e rëndësishme për të dyja kombëtaret pasi që luhet për vendin e parë në grup, shkruan AlbanienShow. Megjithatë bastoret sportive po e shohin...
1 6 7 8
Page 8 of 8