archiveKosovë – Angli

Sporti

Presidenti: Krenar me kombëtaren e Kosovës dhe tifozët e flaktë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, shkruan në Facebook se sonte duhet të fitojmë betejën në fushën e gjelbër me Anglinë. Ai shkruan se është ‘krenar me kombëtaren dhe tifozët e flaktë’. Ja statusi i Thaçit: Me mikpritjen tonë i fituam zemrat e botës, ndërsa sonte duhet ta fitojmë edhe betejën...
Sporti

Ky është numri i tifozëve anglezë që kanë ardhur në Prishtinë për ta parë ndeshjen futbollistike

Në rrugët e kryeqytetit të Kosovës vërehet një numër i konsiderueshëm i tifozëve anglezë, të cilët kanë ardhur në Prishtinë për ta ndjekur kombëtarën e tyre në sfidën ndaj Kosovës, që do të nisë prej orës 18:00 në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Pritshmëritë rreth fluksit të mysafirëve anglezë që...
Sporti

E kemi gjetur: Ky është baneri më i bukur i vendosur në Prishtinë para ndeshjes Kosovë-Angli

Kombëtarja e Kosovës në futboll sot me fillim nga ora 18:00 zhvillon ndeshjen rekreative kundër Anglisë, pasi tashmë gjithçka është vendosur në grup. Mikpritja e popullit kosovar ndaj atij anglez ishte e jashtëzakonshme, me qytetin që u mbulua nga flamujt e banerët ku u urua mirëseardhja e mysafirëve, raporton Periksopi....
Sporti

FFK’ja me njoftim të rëndësishëm para ndeshjes me Anglinë

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar për rregullat dhe gjërat e ndaluara për tifozët në ndeshjen e sotme të Kosovës kundër Anglisë në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë. Kombëtarja verdhekaltër, tashmë jashtë garës për t’u kualifikuar, është nikoqire e Anglisë në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë, në ndeshjen e...
Sporti

Policia me plan operativ për mbarëvajtjen e ndeshjes Kosovë-Angli

Policia e Kosovës tashmë ka përcaktuar planin operacional për mbarëvajtjen e ndeshjes Kosovë-Angli në aspektin e sigurisë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, i ka thënë Gazetës Sinjali se qëllimi i këtij operacioni policor është, mes tjerash, krijimi i një ambienti të qetë dhe të sigurt për të gjithë....
1 2 3 4 8
Page 2 of 8