archiveKosovë – Angli

Sporti

Reagimi i ambasadës britanike pas ndeshjes Kosovë – Angli

Kosova ka pësuar humbje 0-4 nga Anglia, kështu për t’i mbyllur kualifikueset për Kampionatin Evropian 2020. Pavarësisht se Kosova ka humbur 0:4 ndaj Anglisë ku edhe ka përmbyllur kualifikimet për në Kampionatin Evropian 2020, është ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, që e ka përgëzuar kombëtaren kosovare për paraqitjet...
Sporti

Gjendje e tmerrshme në sheshin e Prishtinës pas ndeshjes

Mijëra tifozë të Kosovës tashmë kanë braktisur sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, por pas vetes kanë lënë ‘diçka tjetër’. Kosova sonte pësoi debakël si vendës nga Anglia 0:4, në ndeshjen e fundit për kualifikimet në evropianin 2020. Tifozët të cilët nuk kishin mundur ta përcjellin ndeshjen brenda stadiumit, ishin mbledhur...
Sporti

Challandes totalisht i zhgënjyer pas humbjes: Ky futbollist bëri dy gabime shumë të rënda

Kombëtarja e Kosovës në futboll është mposhtur me rezultat të thellë në “Fadil Vokrri”, 4-0, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Evropian. Golat nga Harry Kane, Harry Wings, Mason Mount dhe Marcus Rashford ia siguruan triumfin “Tre Luanëve”, në një natë për t’u harruar për “Dardanët”, shkruan Periskopi....
Sporti

Gazetari anglez mahnitet nga mikpritja në ‘Fadil Vokrri’: Të gjithë kosovarët ngritën flamujt e Anglisë

Tifozët kosovarë kanë treguar respektin e madh për Kombëtaren e Anglisë, para fillimit të ndeshjes Kosova – Anglia në “Fadil Vokrri”. Në prag të ndeshjes, gjatë intonimit të himnit të Anglisë, të gjithë të pranishmit në stadium ngritën flamujt e Anglisë. Kjo ka lënë përshtypje te gazetari i njohur i...
Sporti

Albin Kurti përsëri në stadium në anën e tifozëve të thjeshtë

Lidere i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i pranishëm në stadiumin “Fadil Vokrri” për të përcjellur ndeshjen Kosovë-Angli. Kurti përsëri gjendet në anën lindore të stadiumit së bashku me tifozë të thjeshtë dhe anëtarë të tjerë të VV’së. Por Kurtit, aty janë edhe anëtarët e VV’së: Fitore Pacolli, Xhelal Sveçla,...
Sporti

Albin Kurti ka zënë vend në tribunën lindore në “Fadil Vokrri”

Më pak se gjysmë ore na ndajnë nga përballja Kosova – Anglia, përcjell gazetasport.com Tashmë dyert e stadiumit “Fadil Vokrri” janë hapur edhe po vazhdon hyrja e tifozëve në tribuna. Në mesin e tifozëve kosovarë është edhe kandidati për kryeministër të Republikës së Kosovës, Albin Kurti. LEXO EDHE: Mediat serbe:...
1 2 3 8
Page 1 of 8