archiveKonvikt

Lajme

Mbyllen universitetet dhe konviktet

Rritja e numrit të infektimeve po e çon Shqipërinë drejt një mbylljeje të dytë. Kufizimet janë ashpërsuar me mbylljen e universiteteve, të cilat do ta zhvillojnë mësimin online për të paktën 1 muaj. Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve Mira Rakacolli tha se të mbyllura brenda muajit nëntor do të qëndrojnë...
Lajme

Shpërthen zjarri te konviktet e studentëve

Qendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës përmes një komunikate për media ka njoftuar se zjarri që ka shpërthyer sot në këtë qendër është arritur të shuhet. QS njofton poashtu se gjatë këtij incidenti nuk ka pasur të lënduar e as dëme materiale. “Gjatë ditës së sotme në ora 14:00,...
Lajme

Mësoni se cilat janë kriteret për pranim në konvikte

Qendra e studentëve në Prishtinë ka hapur konkurs për pranimin e studentëve për vitin akademik 2018-2019. Përmes njoftimit në faqen zyrtare të qendrës është njoftuar se aplikimi mund të bëhet online përmes faqes zyrtare. Në konviktet dhe mensën e QS-së mund të pranohen studentët e rregullt të studimeve themelore, komuna...