archiveKomuna e Dragashit

Lajme

Pritje madhështore për PDK’në: Nuk është Drenica, por Dragashi

Kandidati për kryeministër i PDK’së, PDK’ja së bashku me disa kandidatë të kësaj partie për deputet, janë pritur në mënyrë madheshtore nga numër i madh i simpatizantëve në Dragash, raporton Korrespodenti. “Me planin tonë për #Rimëkëmbje, Dragashin do ta shpallim zonë ekologjike. Do të sjellim investime nga jashtë për ta...
Lajme

Jetmire Hoti-Skeraj, kandidate e PDK’së nga Komuna e Dragashit

Aktivistja e PDK’së Jetmire Hoti-Skeraj do të garojë për deputete në listën e kësaj partie nga me numrin 81. Hoti-Skeraj është e lindur 16.4.1991 në fshatin Ratkoc të komunës së Rahovecit. Shkollën fillore dhe të mesme i ka përfunduar në vendlindje, ndërsa studimet i ka përfunduar në Universitetin " UKSHIN...
Lajme

Mobilizohet NISMA në Dragash

NISMA Socialdemokrate ka nisur të mobilizohet për zgjedhjet të cilat do të mbahen më 14 shkurt, raporton Korrespodenti. Anëtarë të NISMA’s kanë falënderuar qytetarët e Dragashit për mikëpritjen, ku përmres një foto kanë treguar se kanë nisur mobilizimin në këtë komunë. Në foto shihen anëtarë të NISMA’s nga komuna e...
Lajme

Edhe rinia Dragashit e mobilizuar për ta fuqizuar fitoren e madhe të Kryeministrit Kadri Veseli!

Sot, zyrtarisht përmbyllet fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Deri më tani, të gjitha partitë politike kanë mbajtur tubimet përmbyllëse me elektoratin. Partia Demikratike e Kosovës, takimin përmbyllës e mbajti në Prishtinë para mijëra simpatizantëve të saj. Këtij tubimi i ishin bashkuar edhe rinia Dragashit e...
Lajme

Dega e PDK’së në Dragash prezantoi Dr. Ilir Kurtishin, kandidat për për deputet në Kuvendin e Kosovës

Dega e PDK-së në Dragash prezantoi kandidatin e saj, Dr. Ilir Kurtishi për deputet në Kuvendin e Kosovës. Në këtë takim, strukturat e PDK- së në Dragash njëzëri dhe fuqishëm shprehën gadishmërinë për mbështetje të PDK-së, Kryeministrit Kadri Veseli e në veçanti kandidatit tonë për deputet, Dr.Ilir Kurtishi", thuhet në...
1 2
Page 1 of 2