archiveKombëtarja e Shqipërisë

Sporti

Kombëtarja e Shqipërisë sonte kërkon rikthimin te fitorja

Kombëtarja e Shqipërisë ka udhëtuar drejt Lituanisë ku do vazhdojë ndeshjen e radhës ndaj Lituanisë në kuadër të Ligës së Kombeve ku janë pjesë e grupit të 4 me Bjellorusinë, Lituaninë dhe Kazakistanin. Ndeshja do luhet në stadiumin “LFF stadium” në Vilnius me fillim nga ora 18:00. Lojtarët dhe stafi...
Sporti

Para 6 vitesh ndodhi ajo që do mbetet gjithmonë në historinë e futbollit Shqiptare, droni me simbolet kombëtare dhe Shqipërinë Etnike tërboi serbët

Më 14 tetor të vitit 2014 ndodhi ajo që do të merrte një vëmendje të gjerë mediatike. Në orën 21: 27 u ndërpre ndeshja Serbi-Shqipëri që luhej në kuadër të kualifikimeve për kampionatin Evropian France 2016. Ndërprerja ishte paralajmëruar thuajse që para fillimit: u ndalua pjesëmarrja e tifozëve të Kombëtares...
Sporti

Shqipëria deklason Moldavinë

Një Shqipëri krejtësisht tjetër. Një Shqipëri që shënon shumë gola dhe nuk është më ajo Shqipëria pa plan si ajo e Panuccit ku rrinte vetëm në mbrojtje. Kjo ishte Shqipëria sonte në Chisinau të Moldavisë ku fitoi me rezultat 0-4. Kjo e dërgon Shqipërinë në kuotën e 12 pikëve në...
Sporti

100 mijë euro gjobë për ‘talljen’ me himnin kombëtar shqiptar

Gazeta franceze “L’Equipe” shkruan se incidenti me himnin kombëtar të Shqipërisë, në ndeshjen Francë-Shqipëri, nuk është pritur mirë nga UEFA, dhe është hapur një procedim disiplinor. Media franceze raporton se dënimi do të bëhet publik në datën 17 tetor, teksa Franca pritet të dënohet me 100 mijë euro nga UEFA,...
Sporti

Futbollistët e Kosovës i cilësoi si ‘luanë’, ky është vlerësimi i Edi Ramës për lojtarët e Shqipërisë pas fitores së sotme

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, i gëzuar fitores së Kombëtares shqiptare ndaj Islandës me rezultat 4:2 në Elbasan Arena, përcjell Zëri.info. Rama në rrjetin social Facebook pasa ndeshjes e ka postuar një foto të Kombëtares me mbishkrimin "Eagles" (shqiponjat). Të shtunën e kaluar, i pari i Qeverisë së...
Sporti

Stadiumi krejtësisht i zbrazët. Tifozët kanë braktisur Shqipërinë

“Duhet mbështetja e tifozëve!”. Edoardo Reja, trajneri italian i Shqipërisë, pas humbjes ndaj Islandës, kishte bërë këtë kërkesë në konferencën për shtyp, ashtu si futbollistët. Por, gjithçka ka shkuar në vesh të shurdhër. Atmosfera në “Elbasan Arena”, këtë mbrëmje, në përballjen Shqipëri-Moldavi, paraqitet e vakët dhe duket sikur interesi është...
Sporti

Mërgim Mavraj sherr me gazetaren e TVSH-së

Mërgim Mavraj është kapur me gazetaren e RTSH, Hygerta Sako gjatë lidhjes direkte për emisionin “Ëndërr kuqezi”. E gjitha nisi pas komentit të kartonit të kuq të bërë nga gazetarja. Hygerta Sako: Ju e dini që ajo goditje me kokë ishte e dënueshme apo jo? Mavraj: Ku e pe ti...
Sporti

Tifozët nga Kosova s’e harrojnë Shqipërinë, i dalin në përkrahje kundër Skocisë

Tifozë të shumtë nga Kosova vazhdojnë ta mbështesin Kombëtaren e Shqipërisë. Sikur në çdo ndeshje tjetër, edhe për sfidën e radhës së Shqipërisë, tifozët kosovarë kanë marrë rrugën drejt mëmëdheut për të mbështetur kuqezinjtë. Përkundër inateve të pakuptueshme mes dy Federatave, janë tifozët ata që vazhdojnë të mbajnë frymën vëllazërore,...