archiveKombëtarja e Kosovës

Sporti

Edhe në miqësore tifozët duan ta shohin Kosovën, për 45 minuta shiten 6 mijë bileta për ndeshjen me Gjibraltarin

Forma e mirë e Kombëtares së Kosovës në futboll, po bën edhe tifozët të bëjnë gara për një biletë edhe për ndeshje miqësore. “Dardanët” luajnë kundër Gjibraltarit më 10 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri”, derisa biletat për këtë ndeshje kanë dalë në shitje nga ora 17:00. Zëvendës sekretari i FFK-së,...
Sporti

Renditja e FIFA’s, Kosova shënon ngritje rekorde

FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve ku Kosova ka marrë vëmendjen kryesore me pozitën më të mirë deri më tani. Kosova gjendet në pozitën e 119-të (një më lartë) që shënon pozitën më të mirë të saj nga pranimi në futbollin ndërkombëtar, transmeton lajmi.net. Paraqitjet fantastike të Kosovës...
Sporti

Lajm i madh për Kosovën, ja cilët futbollistë pritet t’i bashkohen

Entuziazmi rreth Përfaqësueses vazhdon të rritet, e me këtë edhe numri i atyre që duan t’i bashkohen. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, ka konfirmuar se organizata që drejton është vazhdimisht në kontakte me lojtarët që kanë shprehur interesim të jenë pjesë e “dardanëve”, shkruan sot...
Sporti

Dalin në shitje fanellat e reja të Kosovës, ky është çmimi i tyre

Kompania zvicerane ‘Fourteen’ ka nxjerrë në shitje fanellat e reja të Përfaqësueses së Kosovës. “Dardanët” debutuan me fanellat e reja në ndeshjen kundër Anglisë të martën. Opsioni i vetëm për të blerë fanellën origjinale mbetet sistemi online, shkruan Indeksonline. Derisa fanellat e vjetra janë shitur 89.90 euro, këto të rejat...
Sporti

Futbollistët e Kosovës i cilësoi si ‘luanë’, ky është vlerësimi i Edi Ramës për lojtarët e Shqipërisë pas fitores së sotme

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, i gëzuar fitores së Kombëtares shqiptare ndaj Islandës me rezultat 4:2 në Elbasan Arena, përcjell Zëri.info. Rama në rrjetin social Facebook pasa ndeshjes e ka postuar një foto të Kombëtares me mbishkrimin "Eagles" (shqiponjat). Të shtunën e kaluar, i pari i Qeverisë së...
Sporti

Lajm i madh për Kosovën, rikthehet ylli i ekipit!

Lajm i madh për Kosovën dhe Werder Bremenin, pasi Milot Rashica do të kthehet në dispozicion të trajnerit të tij. Ai humbi ndeshjet me Kosovën dhe sfidat në Bundesligë. Mëkat i madh, pasi shqiptari ishte në formë të mirë. Stafi mjekësor i ekipit gjerman ka bërë me dije se dëmtimi...
Sporti

Lorik Cana: Talentët më të mëdhenj të futbollit i ka Kosova

Në historinë e përfaqësueses shqiptare, rrallëherë ka pasur futbollistë që kanë pasur aq ndikim sa Lorik Cana në opinionin e përgjithshëm. Një lojtar model që njihte mirë edhe mentalitetin shqiptar dhe për të cilin ishte e lehtë të bënte rolin e liderit. Por mbi të gjitha një futbollist i cili...
Sporti

Albert Bunjaki arsyeton humbjet e thella të Kosovës nën drejtimin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës ka regjistruar fitore të jashtëzakonshme në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020". Në stadiumin "Fadil Vokrri", "Dardanët" e kanë mposhtur Republikën e Çekisë me rezultat të ngushtë 2:1, raporton Zëri.info. Ndeshjen në fjalë e ka komentuar edhe ish-trajneri i Kosovës Albert Bunjaki i cili është...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8